Про це розповів 24 Каналу офіцер ЗСУ Тарас Березовець. Він зазначив, що росіяни встигли це зробити, поки Україна чекала озброєння від союзників.

Читайте також ЗСУ звільнили Старомайорське та відбили Новоєгорівку: зміна карти фронту за тиждень

Сьогодні працює українська стратегія

Це очікування військової допомоги від партнерів виявилось доволі тривалим, і за цей час противник встиг нарити цілі підземні міста, які надзвичайно важко знищувати.

"НАТО, яке готувало 9 українських штурмових бригад не було готово до такої стратегії Росії. Вони звикли діяти в абсолютно інших умовах. І тому натівська стратегія зараз не працює. А працює українська", – підкреслив офіцер ЗСУ.

Головне завдання Головнокомандувача Валерія Залужного – зберегти життя нашого особового складу. І тому просування відбувається помірними темпами, виходячи з того, що ворог нарив понад 1000 кілометрів окопів. Нічого подібного світ не бачив з часів Першої світової війни.

"Сьогодні немає ділянки на фронті, де б не було гаряче", – підкреслив Березовець.

Тарас Березовець припустив подальший хід контрнаступу ЗСУ: дивіться відео

Логістика ворога зазнає колапсу

Якщо ж припустити, що українським силам вдасться прорвати оборону ворога до жовтня і наблизитись до узбережжя Азовського моря, то до кінця року вони зможуть вийти до адміністративного кордону з тимчасового окупованим Кримом. У разі розгортання такого сценарію, ситуація на фронті може кардинально змінитись.

Як тільки ми візьмемо під вогневий контроль територію Криму, логістика ворога зазнає колапсу. Вихід хоч до однієї точки узбережжя Азовського моря змінить усе. Це означатиме, що ця операція вважатиметься вдалою,
– наголосив офіцер ЗСУ.

Противник це розуміє і буде чіплятися за кожний сантиметр нашої землі. І зараз, на думку Тараса Березовця, ворог покладає головні сподівання на те, що зможе "завалити тілами" своїх мобілізованих шлях ЗСУ до узбережжя Азовського моря та до Криму.

Наступ у будь-якому випадку, на його думку, триватиме щонайменше до жовтня. Під час зими ми ще не мали досвіду ефективно наступати. І якщо ми навчимося просуватись під час зимової компанії, це також може змінити хід війни.

Яка ситуація на Півдні

  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр відзначила, що українські сили прорвали першу лінію та перейшли на проміжну оборони ворога на Півдні.
  • Однак головною перешкодою на шляху наших сил на проміжній лінії є інженерні споруди, які розташовані на ключових висотах. Також ворог застосовує артилерію та інше озброєння, щоб завадити наступу ЗСУ. Крім того, противник щільно мінує територію.
  • Водночас ворог підсилює угруповання на Бердянському напрямку. Туди він перекидає свої ресурси через Маріуполь. За словами радника міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, протягом тижня в напрямку Бердянська проїхали 80 – 90 вантажівок.
  • Крім того, ворог на цьому напрямку зазнає великих втрат. Про це свідчить той факт, що з Бердянську виїжджають поранені окупанти у великій кількості.