Про це на своїй сторінці в Facebook написав позафракційний народний депутат України Борислав Береза.

"Я хотів би вірити, що нашому Кабміну вистачить політичної волі, сил і бажання створити комісію, яка в найкоротші терміни займеться розслідуванням цього інциденту за участю компанії Siemens, зібрати всі необхідні документи і вимагати від Німеччини зокрема і Євросоюзу в загальному не тільки розібратися в суті питання, а й покарати винних максимально можливим чином", – мовиться у повідомленні політика.

Читайте також: Встановлення турбін Siemens у Криму: скандал отримав продовження

Як зазначив Береза, в іншому ж випадку ЄС "просто дискредитує себе як інститут влади".

"Адже якщо цього не зробити, то всі розмови про захист своїх інтересів на міжнародній арені залишаться для Кабміну лише балаканиною, а зараз прекрасний момент перейти від слів до справи", – вважає нардеп, зазначаючи, що є чимало депутатів європейських парламентів, в тому числі і з Німеччини, які готові надати допомогу і сприяння.

"Про зацікавленість розслідування з боку США я вже писав. Я особисто підніму найближчим часом це питання у ВР і на Кабміні", – запевнив Береза, додавши, що готовий долучитися до створення парламентської комісії щодо цього питання.

Також на весь час розгляду і до з'ясування причин, ми б рекомендували обмежити діяльність компанії Siemens в Україні, а можливо навіть – заморозити її рахунки і активи в Україні,
– написав депутат.

Нагадаємо, раніше Reuters повідомляло, що на станціях в окупованому Криму планують встановити турбіни німецького концерну Siemens. За даними агентства, дві турбіни моделі SGT5-2000E були вивантажені в порту Севастополя.

Якщо ж компанія Siemens дійсно поставляла в окупований Крим свої турбіни, то вона ризикує порушити санкції Євросоюзу, який не визнає російський статус Криму.