Петиція про виключення Росії з ООН набрала вже 200 тисяч голосів з 300 тисяч, необхідних для її розгляду.

Варте уваги За що буде головна дипломатична битва у 2023 році: Солонтай назвав тему

Важлива петиція

Зазначають, що ця петиція може стати однією з тих, що найбільше підписуються на цьому ресурсі, якщо назбирає ще 100 тисяч голосів.

Рух "Геть РФ з ООН!" відзначає, що Росія нелегітимно посідає своє місце і в ООН, і серед постійних членів Ради Безпеки.

За нинішнім статусом в ООН Росія не є ані частиною Ради Безпеки, ані членом ООН, адже не пройшла процедуру вступу до ООН згідно зі статтею 4 Статуту ООН. У цьому Статуті ООН йдеться, що Радянський Союз ще існує, а Росія взагалі не згадується,
– наголошують автори петиції.

На їхню думку, позбавлення Росії права вето в Раді безпеки ООН відновить мир і порядок у міжнародному товаристві.

Чітка позиція Естонії та Польщі

  • Глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу підтримав виключення Росії з Ради безпеки ООН.
  • "Вважаю нелегітимним членство Росії як держави-агресора у Раді Безпеки ООН. Росія не повинна бути членом РБ ООН", – написав Рейнсалу у своєму твітері.
  • Речник міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна підтримав ініціативу України щодо виключення Російської Федерації з Організації Об’єднаних Націй, назвавши таке рішення закономірним.
  • Він нагадав, що вже впродовж кількох десятиліть точаться розмови про потребу реформувати ООН, а також про роль Ради Безпеки та право вето її постійних членів.
  • "Варто згадати, як Росія із порушенням міжнародного права зайняла це постійне місце в Раді Безпеки ООН після розпаду Радянського Союзу, і варто розпочати на цьому форумі дебати про те, що Росія порушує міжнародне право і є агресором, вчиняючи воєнні злочини", – зазначив він.