Про це 24 Каналу повідомив народний депутат, секретар оборонного комітету Верховної Ради України Роман Костенко. Росія зменшила розхід боєприпасів, однак про снарядний голод говорити зарано.
Читайте також Процес йде повільно, – Ходжес пояснив, чому США досі не надали Україні ракети ATACMS
За різними даними нині росіяни використовують чверть від кількості тих боєприпасів, які використовували на початку війни. Припускають, що вони намагаються економити. Натомість Укроборонпром розгорнув серійне виробництво 82-міліметрових снарядів закордоном.
Снарядне забезпечення на фронті
За словами Костенко, кількість артилерійського забезпечення на різних напрямках фронту різна.
Десь противник переважає в артилерії, десь за нами є ініціатива. Там, де в них менше засобів, це тому, що вони їх там економлять, поки не використовують або не бачать необхідності використовувати,
– додав нардеп.
Однак зараз у ворога більше засобів та снарядів, гармат, систем ураження.
Костенко про снарядне забезпечення України: дивитись відео
Скільки Україна витрачає боєприпасів
Костенко припустив, що Україна витрачає приблизно 10 тисяч снарядів у день. Натомість на початку війни росіяни використовували близько 65 тисяч снарядів. Нині ця кількість зменшилася, бо розхід був великий, а окупанти на це не розраховували. До того ж виробляти снаряди Росія швидко не може.
Подібні проблеми мають і наші союзники, підкреслив експерт. Нині всі працюють над налагодженням лінії по виробництву боєприпасів, аби і самим мати резерви, і допомагати Україні.
Тут питання в тому, хто кого ресурсно переможе. Росіяни, як ми бачимо, і в Білорусі беруть снаряди, а на Херсонському напрямку ми з ієрогліфами снаряди знаходили. Тому в них теж є де їх брати,
– додав Костенко.
Ми маємо пам’ятати, в Росії ще є ресурс, і Україна повинна нарощувати свої можливості та оборонно-промисловий комплекс, наголосив депутат.
Яку зброю партнери передають Україні: останнє
- Анджей Дуда заявив, що Київ отримає від Польщі роту танків Leopard 2.
- Глава МЗС України Дмитро Кулеба анонсував, що у 2023 році Україна отримає те, чого не мала роком раніше.
- Німеччина поставить до України батарею ЗРК Patriot та БМП Marder.
- Литва посилить протиповітряну оборону України й передасть зенітні установки L70.