Про це для 24 Каналу розповів військовий експерт Микола Саламаха.

До теми "Пташка доліталась": українські бійці під Бахмутом збили літак окупантів

"Тобто того наступального потенціалу, який був торік, вже не буде ніколи. На це є кілька причин. По-перше, проти Росії діють санкції. Окупанти перестали отримувати з різних джерел тепловізійну техніку з охолоджувальними матрицями, яку вони використовували для створення копії прицілів", – сказав експерт.

Він зазначив, що Росія отримувала приціли й з Білорусі, але вона також під санкціями.

Зверніть увагу – Микола Саламаха про танковий потенціал Росії: дивіться відео

Є тільки один шлях

По-друге, за словами Саламахи, мовиться про електроніку. Ворог не має додатків до легування сталі, щоб випускати сучасну броню, стволи танкових гармат.

"У Росії шлях тільки один – повертатися до радянських зразків. Це танки Т-72, Т-80. Їх треба капітально ремонтувати. Або ж ремонтувати частково, враховуючи технічний стан, та підіймати їх з баз зберігання, проводити модернізацію", – розповів Саламаха.

Він зазначив, що окупанти намагаються знайти по всьому світу. Саламаха наголосив, що Росія не відновить ударний кулак бронетанкових військ.

Кількість сучасних високотехнологічних танків, які Росія здатна виготовляти, обмежується 200 – 300 одиниць на рік. Приблизно стільки росіяни втрачають щомісяця,
– наголосив Саламаха.

Як Росія втрачає танки: що відомо

  • З 24 лютого 2022 року і до 11 лютого 2023 року Росія втратила у війні проти України 3 267 танків. Такі дані оприлюднили в Генштабі ЗСУ. За останню добу захисники ліквідували 9 ворожих танків. Порахувати втрати окупантів складно через інтенсивність боїв, тому знешкоджена кількість танків може бути більшою.
  • Моніторингова група Oryx за допомогою фото та відео підтвердила, що Росія втратила тисячу танків.
  • Крім цього, за даними Oryx, з 65 танків загарбники втекли.