Про кількість відкритих кримінальних справ за час карантину та як минули поминальні дні – в коментарі 24 каналу повідомив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

Важливо Україна може пропустити кілька етапів виходу з карантину, – Ляшко

► Загальна кількість порушень

За словами Шкіряка, на сьогодні складено 9 477 протоколів, з них за порушення режиму самоізоляції – 1 519. Також порушено 90 кримінальних проваджень.

Радник міністра наголосив, що нехтування правилами дотриманнями карантину та рекомендаціями лікарів – це передовсім безвідповідальність українських громадян.

► Як минули поминальні дні

"Хочу подякувати українцям, які поставилися з розумінням до обмежень у поминальні дні. Можу сказати, що 26 квітня грубих правопорушень на кладовищах не було помічено", – повідомив Шкіряк.

Загалом за 26 квітня:

  • надійшли 582 повідомлення про імовірні порушення карантинних заходів,
  • було складено 12 протоколів,
  • порушено 2 кримінальні прави.

"Але якщо говорити саме про поминальні заходи, то було всього 50 повідомлень і складено 2 протоколи у Запорізькій області. Враховуючи, що в Україні 15,5 тисяч цвинтарів, то динаміка достатньо позитивна", – наголосив радник міністра.

Чому варто залишатися вдома
Чому потрібно дотримуватися самоізоляції / Інфографіка 24 каналу

► Про забезпечення захисними засобами правоохоронців

Шкіряк зазначив, що у поминальні дні понад 22,5 тисячі правоохоронців – з Нацполіції та Нацгвардії – несли службу та слідкували за порядком.

"Всі підрозділи МВС – зокрема співробітники Нацполіції, бійці Нацгвардії – мають усі необхідні захисні засоби в достатній кількості: санітайзери, маски, рукавички", – додав радник.

До теми На кладовища Києва буде обмежений доступ до 6 червня

► Про судову колізію

"Коли на нас починають "нападати" – особливо щодо того, що ми активно намагаємося всіх штрафувати – це відверта маніпуляція, оскільки не Нацполіція визначає розмір штрафів, не МВС є ініціатором карантинних заходів, де відповідальність МОЗ та головного санітарного лікаря. І це є постанова Кабміну. А Нацполіція та МВС – це наглядовий орган", – пояснив Шкіряк.

Він додав, що Нацполіція передовсім зацікавлена в профілактичній роботі на упередження та недопущення правопорушень. "Однак часто – це неадекватна реакція громадян, а подекуди – і злочинна, на мій погляд. Тоді вже Нацполіція та Нацгвардія діє в межах повноважень, наданих їй Конституцією та законами, виконує постанову уряду та інші щодо карантинних заходів", – наголосив радник міністра.

Шкіряк зазначив, що погоджується – є певна колізія. "Ми про це говоримо неодноразово. З одного боку є Конституція України, яка дає право вільного пересування, з іншого боку є постанова уряду, яку також потрібно виконувати", – сказав радник та підкреслив, що "безвідповідальні громадяни" часто цією колізією користуються.

Дивіться відеокоментар радника міністра внутрішніх справ Зоряна Шкіряка про порушення на карантині: