"Це та ціна, яку ми заплатили минулого разу за порушення Росією домовленостей, досягнутих з Україною за посередництва ОБСЄ в рамках Тристоронньої контактної групи", – заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк, повідомляє Укрінформ.
Читайте також: Бойовики на Донбасі 24 червня порушили перемир’я: український воїн отримав поранення
Він зауважив, що хоча після початку дії нового режиму припинення вогню 21 липня зафіксована майже нульова кількість його порушень: "Ця кількість жертв нагадує нам про те, що відбувається, коли він (режиму припинення вогню) порушується".
Саме з огляду на це, ми залишаємося відданими справі припинення вогню і збереження життя українських громадян,
– додав Цимбалюк.
Він також сказав, що аби зробити припинення вогню всеосяжним, стійким і необмеженим, треба рухатися вперед шляхом імплементації інших безпекових положень мінських угод. Передусім, це виведення з території України важкого озброєння, іноземних збройних формувань, військової техніки та найманців.
Нове безстрокове перемир'я на Донбасі почало діяти 21 липня з 0:01. Про це 17 липня домовились у Мінську під час засідання Тристоронньої контактної групи. Як Україна, так і окупаційні адміністрації публічно взяли на себе обов’язок не вести вогонь впродовж невизначеного періоду.
Дізнайтеся, що кажуть українські військові про перемир'я на Донбасі