За інформацією 24 каналу, під бізнес-центром на депутатів чекали ФОПи, які влаштували акцію проти знищення спрощеної системи оподаткування та касових апаратів.

До слова: Іноземці зможуть купувати українську землю лише після референдуму, – Зеленський

Однак про ринок землі активісти протестувальники нічого не чули.


Акція протесту біля бізнес-центру "Парковий" / Фото 24 каналу


ФОПи виступають проти знищення спрощеної системи оподаткування / Фото 24 каналу

2,5 години тривало засідання фракції "Слуга народу". Майже весь це час депутати виділили на бюджет наступного року. Презентував його прем'єр-міністр України Олексій Гончарук і завтра вони продовжать його обговорення. А от на питання, яке хвилює усіх, зокрема, фермерів, про земельну реформу виділили зовсім небагато часу. Єдиної позиції щодо ринку землі монобільшість наразі не має, а законопроєкт в тому вигляді, в якому він зараз є, їх не влаштовує.

"Мене не влаштовує навіть з пропозиціями президента України. Я не готовий навіть голосувати в першому читанні. Якщо іноземний інвестор заходить, але власник український, то все що виробляється на території України воно повинне не експортуватись", – пояснив Олександр Качура.

Ви чули президента Зеленського, який пообіцяв, що продаж іноземцям не буде відбуватись без проведення референдуму. А я думаю, що на цьому етапі, не взагалі не говоримо про продаж землі, тому що сьогодні там дуже багато "підводних каменів", щоб взяти і дозволити продаж землі, який може стати неконтрольованим,
– сказала Ірина Верещук.

Ринок землі народні обранці мали розглядати завтра, 12 листопада, у стінах Верховної Ради. Однак відомо, що розгляд найімовірніше перенесли вже на середу, 13 листопада.

"Слуги народу" зібрались на засідання фракції: дивіться відео

"Я не підтримую її особисто в тому виглядів, в якому вона зараз існує, тому що не створені запобіжники для продажу в бік іноземних інвесторів, в громадян іноземних держав. Я за те, аби відправити його (законопроєкт, – 24 канал) на доопрацювання і все ж ввести корегуючі норми, які б забезпечили цей закон від можливих зловживань", – пояснив Дубінський.


На засідання збираються "слуги народу" / Фото 24 каналу

Що відомо про ринок землі в Україні і що може змінитись:

  • В Україні діє заборона на продаж та відчуження земель сільськогосподарського призначення. ВРУ продовжила мораторій на продаж до 1 січня 2020 року.
  • В уряді планують відкрити ринок землі з 1 жовтня 2020 року.
  • Так, купити землю зможуть лише українські громадяни або українські компанії.
  • Водночас купити державну і комунальну землю можна буде на публічних прозорих торгах. Ті, хто орендують ділянку, матимуть змогу викупити землю першими.


Що думають українці про продаж землі / Інфографіка 24 каналу

Окрім цього, депутати ймовірно також обговорили подальшу долю нардепа Богдана Яременка, який нещодавно потрапив в гучний секс-скандал.

Що відомо про скандал з Яременком?

  • 30 жовтня депутат листувався у парламенті з повіями, запитував їх про вартість послуг та скільки грошей на місяць їм потрібно.
  • Після того, як журналісти опублікували фото листування "слуги народу", Яременко заявив, що це провокація і звинуватив у всьому ЗМІ.
  • Через декілька годин він прибрав свій допис про провокації з фейсбука і написав там вибачення (у сім’ї, фракції та президента).
  • 31 жовтня Яременко виступив з трибуни парламенту та назвав кримінальним злочином те, що журналісти оприлюднили його приватне листування.
  • У "Слузі народу" спочатку заявили, що ніяк не каратимуть Яременка, але згодом Давид Арахамія назвав два виходи з ситуації: зняття його з посади глави комітету та виключення із фракції;
  • Врешті ввечері 1 листопада Яременко сам заявив про те, що складає повноваження глави парламентського комітету із зовнішньої політики.