Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який постійно робить антиукраїнські та проросійські заяви, відкрито зрадів перемозі Smer-SD на виборах у Словаччині. Він привітав її лідера Роберта Фіцо.

До теми На виборах у Словаччині перемогла проросійська партія Smer-SD: чим це загрожує Україні

Що саме сказав Орбан

Голова угорського уряду створив допис у соцмережах. Орбан виклав світлину, на якій він тисне руку Фіцо, та написав, що з "патріотом завжди добре працювати разом".

Вгадайте, хто повернувся! Вітаємо Роберта Фіцо з беззаперечною перемогою на парламентських виборах у Словаччині,
– написав він.

Орбан додав, що з нетерпінням чекає на співпрацю з Фіцо.

Орбан привітав Фіцо з перемогою його партії Smer-SD
Чинний прем'єр-міністр Угорщини та колишній прем'єр Словаччини / Фото Віктора Орбана

Що відомо про Фіцо

  • Колишній голова словацького уряду Роберт Фіцо очолює популістську партію Smer-SD. Вона є антиукраїнською та євроскептичною політсилою.
  • Раніше цей політик був членом комуністичної партії та залишався у ній навіть після припинення радянської окупації. Потім Фіцо приєднався до Демократичної лівої Партії, а згодом створив свою політсилу, яка спочатку називалася Smer – Tretia Cesta.
  • Фіцо має проросійські погляди та виступає проти підтримки України. Він обіцяв скасувати допомогу для нашої держави та заблокувати її вступ у НАТО у разі своєї перемоги.
  • Також Фіцо хоче накласти заборону на український агроімпорт. Ще колишній голова словацького уряду заперечував скоєний росіянами геноцид українців у Бучі та виступав за "мирні переговори" між державою-терористом та Україною.