Про це в інтерв'ю 24 каналу розповів заступник командира полку захисників Маріуполя. Зокрема капітан Святослав Паламар з позивним "Калина" розповів, скільки наших бійців на комбінаті поранені.

Читайте також Врятуйте наших батьків, – діти захисників Маріуполя у зворушливому відео звернулися до світу

Поранені потребують допомоги

Святослав Паламар зазначив, що наразі медичної допомоги потребують майже 600 військовослужбовців. Але її, на жаль, надати не можуть.

Ситуація – важка, критична. Медикаментів недостатньо. Хірургічного інструменту немає. Скажу так – солдати помирають,
– підкреслив він.

Водночас він не виключає, що після евакуації усіх цивільних з "Азовсталі" російські атаки лише посиляться. "Калина" зазначив, що 9 травня буде видно, чи чинитимуть окупанти додаткових спроб. Нараз вони продовжують обстрілювати комбінат, гатити по ньому з авіації. Не обходиться і без штурму. Загалом військові готові до ще більших провокацій і боротимуться доти, поки у них будуть на це сили.

На "Азовсталі" все ще перебувають українські військові: що відомо

  • Сам Маріуполь російські військові знищили практично вщент. У місті, за підрахунками наших військових, загинуло 25 тисяч мирних мешканців. Також вони зазначили, що знають, де окупанти ховають тіла на околицях міста.
  • В полку зазначили, що загалом у братських могилах можуть бути поховані близько 10 тисяч мешканців Маріуполя. Але ця цифра приблизна.
  • Ілля Самойленко, офіцер управління штабу полку, зазначив, що захисники міста мають лише чотири сценарії перебігу подій. Один із них – продовжити свою боротьбу з окупантами.
  • Що стосується знищених російських військових, то їх налічується близько 2,5 тисячі. Також відомо, що ще 5 тисяч окупантів – поранені.
  • Зазначимо, що Росія кілька місяців не дозволяла цивільним евакуйовуватися з "Азовсталі". Це стало можливим лише на початку травня. Так, в ООН зазначили, що 500 маріупольців покинули "Азовсталь" та виїхали за межі міста. Утім, варто розуміти, що комбінат став прихистком ще й для військових. Поранених, наприклад, усе ще не можуть евакуювати.
  • Уже навіть створена петиція. У ній закликають ООН втрутитися в ситуацію та допомогти провести евакуацію з "Азовсталі".

Варте уваги – пресконференція захисників Маріуполя: дивіться відео