Український лідер сказав, що росіяни використовують 300 літаків на території України. Натомість Київ має тільки орієнтовно 25% необхідної протиповітряної оборони.

Дивіться також Росіяни почали виселяти особовий склад з Джанкоя і модернізувати аеродроми в Криму, – джерело

Що сказав Зеленський про потрібну допомогу від союзників

Володимир Зеленський заявив, що нам потрібно щонайменше 120 – 130 літаків, щоб протистояти ворогу в небі, маючи на увазі F-16.

Ви не можете це забезпечити прямо зараз? Добре… Повертаючись до літаків, які у вас є на території сусідніх країн НАТО: Підіймайте їх… Збивайте цілі, захищайте мирних жителів. Чи можуть вони це зробити? Я впевнений, що так. Це напад країн НАТО, причетність? Ні,
– заявив президент.

Володимир Зеленський також підкреслив, що країни Заходу могли б допомагати збивати російські ракети, щоб рятувати життя мирних жителів.

Дивіться також В Естонії закликали відправити війська НАТО до України для навчань: є країни, які вже це зробили

Верховний Головнокомандувач також зазначив, що Україна веде перемовини з міжнародними партнерами про використання їхньої зброї для завдання ударів по російській військовій техніці на кордоні та далі всередині російської території.

Зауважте У польському Генштабі сказали, яка російська ракета могла залетіти на територію країни

Польща не збила ракету росіян над своєю територією

  • 24 березня 2024 року Росія здійснила масовану атаку по Україні. Російська ракета залетіла на польську територію та перебувала там 39 секунд. Далі вона повернулась у повітряний простір України.
  • Варшава ракету не збила. У Оперативному командуванні Збройних сил Польщі заявили, що цілями російських ударів були міста на Заході України.
  • Польська сторона заявила, що протягом усього польоту за ворожим об'єктом спостерігали військові радари.
  • Тоді радник міністра оборони Польщі Мечислав Бєнєк пояснював, що вони могли б збити російську ракету. Проте тільки за умови, що вона залетіла б далі в повітряний простір їхньої країни.