Однак, чи зможе він досягти цілей і втягнути Білорусь у війну – є сумніви. Про це 24 каналу сказав російський журналіст Ігор Яковенко.

Важливо Ідеального сценарію немає, – Латушко припустив, як вирвати Білорусь з-під контролю Росії

Це спадок сталінського режиму. За його часів існував величезний підрозділ Судоплатова – ціла диверсійна школа, яка нищила інакодумців та опонентів Сталіна по всьому світу,
– сказав він.

Лукашенко є раціоналістом

На думку Яковенка, попри свою "дурнувату" поведінку, самопроголошений президент Білорусі є дуже раціональним.

"Він дуже гарно відчуває владу та розуміє, що підтримки у своїй країні не має. Якщо він зараз озброїть певну кількість людей і відправить їх в Україну, то є ймовірність, що ці люди не захочуть там гинуть, а повернуться й скинуть Лукашенка. Я думаю, він її прораховує, – пояснив журналіст.

Він додав, що Лукашенку вдавалося водити за ніс і Путіна, і Захід, і власний народ. "Лише на третьому десятку років цього тотального обману щось пішло не так. І то він всидів", – зауважив Яковенко.

"Я гадаю, що влаштовувати пожежу в власній домівці він не буде. Натомість Путін може вдатися до терактів, а от чи погоджує він їх з Лукашенком – невідомо", – відзначив він.

Він ненавидить Україну

За словами журналіста, Лукашенко з легкістю може надати свою територію для обстрілу України, адже він її страшенно ненавидить. А ось відправляти війська – це дуже малоймовірно.

Варте уваги Ситуація стає напруженою, – Латушко пояснив останні зустрічі "верхівок" Росії та Білорусі

Загроза наступу з боку Білорусі: коротко

  • У Міноборони оцінили ймовірність нападу з боку Білорусі. Так, українські військові готові до різних сценаріїв ескалації війни з Росією, зокрема, нападу окупантів з території Білорусі. Росія продовжує використовувати територію Білорусі для того, щоб здійснювати агресію і використовуються для завдання ракетних ударів.
  • Лукашенко вважає Україну реальним ворогом, однак білоруське суспільство виступає категорично проти збройної агресії. За словами главу кабінету представників Світлани Тихановської Валерія Ковалевського, Лукашенко є безпосереднім учасником конфлікту з першого дня війни, натомість Путін прагне примусити його до більш активних дій.
  • За даними Генштабу, російські військові мають великі втрати у техніці, тож озброєння їм можуть надати білоруси. До того ж, територію Білорусі біля українського кордону Росія може використати для своєї військової бази.
  • Білоруська армія продовжує проводити навчання з білоруськими підрозділами сил спеціальних операцій. До них залучили інструкторів збройних сил Росії.
  • Кордони активно укріплюються окопами. Мабуть, Лукашенко застосовує "превентивні заходи", адже готується до нападу з "трьох позицій" – України, Польщі та Литви.
  • Поблизу кордону білоруси розмістили дерев'яні муляжі танків. Крім того, туди переміщують строковиків.

Не пропустіть – Яковенко про те, чи може Путін перешкоджати вступу України до ЄС: дивіться відео