Про це 24 Канал повідомляє з посиланням на The Telegraph. Видання зазначає, що близько 60% зброї, яку Ізраїль вилучив під час боротьби з "Хезболлою" в Лівані у 2024 році, виготовлено в Радянському Союзі та Росії.
Дивіться також Закінчення війни за 100 днів: чи справді реальним є такий сценарій
Зброя від Ізраїлю для України вже може бути в Європі
Проросійський військовий блог Two Majors написав, що військовий літак США, який рухався з авіабази Рамштайн у Німеччині на авіабазу Хацерім в Ізраїлі, а потім до Жешува в Польщі, міг перевозити трофейну зброю для України.
Є ознаки того, що Ізраїль почав постачати в Україну зброю радянського та російського виробництва,
– написали блогери.
На фотографіях, які потрапили в розпорядження проросійського медіа, видно кілька десятків ракет.
Україна могла отримати зброю від Ізраїлю / Фото JACK GUEZ (AFP)
Також серед озброєння є снайперські гвинтівки та сучасні протитанкові ракети "Корнет", які "Хезболла" отримала від Сирії.
Трофейна зброя Ізраїлю, яку можуть передати Україні / Фото ЦАХАЛ
У посольстві України заявили про співпрацю між країнами.
Ця ініціатива стане важливим кроком у визнанні спільних загроз, з якими стикаються обидві країни. Українська сторона висловила сподівання на позитивне розв'язання цього питання,
– йдеться в повідомленні.
В Ізраїлі заперечили передачу зброї Україні
Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський заперечив намір передати Україні захоплену в Лівані зброю. Заступниця міністра закордонних справ дійсно подавала такий законопроєкт, коли була депутаткою, але його не підтримали.
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук минулого тижня зустрівся із заступницею міністра Шаррен Хаскель і подякував за таку ініціативу.
Станом на зараз, Ізраїль не ухвалює і не розглядає подібні рішення від Міністерства оборони.
Ізраїль зупинив ведення війни в Секторі Гази
У зв'язку з угодою про припинення вогню Ізраїль припинив бойові дії та вивів війська з палестинської території. Тому країна має змогу допомогти Україні у боротьбі з Росією. Навіть передача зброї, яка, ймовірно, відбудеться незабаром, була ініційована міністеркою закордонних справ Ізраїлю Шаррен Хаскель.