Про це розповіла заступниця директора департаменту МЗС з міжнародного права, учасниця української делегації Оксана Золотарьова, пише "Громадське".

Читайте також Під посольством РФ родичі загиблих в катастрофі МН17 влаштували акцію протесту

Окрім неї, до делегації України входять представник Офісу генпрокурора (заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов), заступник голови СБУ, посол України в Королівстві Нідерланди Всеволод Ченцов.

"Представляти позицію обвинувачення буде прокуратура Королівства Нідерланди. Лише вона. Решта – будуть надавати їй максимальну моральну підтримку", – зазначила Золотарьова.

Вона також розповіла, що МЗС у розслідуванні відповідало за координацію загальної роботи, а СБУ та представники Офісу генпрокурора – опитували свідків, прослуховували телефонні перехоплення та опрацьовували відео з камер.

"Щодо обвинуваченого Харченка, який є українцем, ми знаємо, що його зараз немає на території, підконтрольній Україні. Якби був і ми знали де, він би вже був у наручниках та сидів в суді", – додала Золотарьова.

Що раніше заявляв Мамедов та Зеленський

Гюндуз Мамедов запевнив, що ця справа є одним з ключових пріоритетів у діяльності органів прокуратури. "Тому національні правоохоронні органи не лише готові ще більш ефективно розслідувати злочин, а і якомога швидше знайти усіх винних у трагедії для притягнення до кримінальної відповідальності", – зазначив він.

Представники JIT домовилися про подальші кроки у своїй роботі, а також обговорили початок судового процесу, що стартує 9 березня у комплексі юстиції "Схіпхол". У суді у якості слухачів братимуть участь і українські прокурори.

Водночас Президент України Володимир Зеленський наголосив, що українські фахівці спільно з партнерами провели висококласну роботу зі збору доказів. Глава держави вірить, що справедливість буде встановлено і винні понесуть відповідальність за загибель 298 людей.

До Спільної слідчої групи (JIT) увійшли представники правоохоронних органів п'яти країн:

  • України,
  • Нідерландів,
  • Бельгії,
  • Австралії
  • Малайзії.

Дізнайтесь більше Суд у Гаазі щодо MH17: кого звинувачують та як буде проходити процес

Що відомо про Гюндуза Мамедова?Народився у 1974 році у сім'ї азербайджанського науковця Айдина Мамедова. Кандидат юридичних наук. З 1996 року Мамедов працював у прокуратурі Приморського району Одеси на посадах від помічника прокурора до першого заступника прокурора. У 2012-2013 працював в апараті прокуратури Київської області, потім півроку на посаді начальника слідчого відділу Дніпровської екологічної прокуратури. У липні 2014 року призначений прокурором Одеси, в грудні 2015 року – заступником прокурора Одеської області. З серпня 2016 року – прокурор Автономної Республіки Крим.

У жовтні 2019 року ексгенпрокурор Руслан Рябошапка призначив Мамедова своїм заступником.

Важливо! Судові засідання у Нідерландах розпочнуться 9 березня. Розглядатимуть справу перших 4 підозрюваних у збитті літака рейсу МН17 у 2014 році. Судове засідання буде відкритим, його транслюватимуть на офіційному сайті суду.

Кого підозрюють у збитті літака:

  • Ігор Гіркін ("Стрєлок", Стрелков), на час катастрофи – "міністр оборони ДНР".
  • Сергій Дубінський ("Хмурий") – генерал-майор російської армії, який очолював "військову розвідку" бойовиків.
  • Олег Пулатов ("Гюрза", "Халіф") – керував 2-м відділом "ГРУ ДНР".
  • Леонід Харченко ("Крот") – разом із Пулатовим супроводжував "Бук" до Сніжного.

Основне про катастрофу літака MH17

  • Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines 17 липня 2014 року виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур, коли його збили на Донбасі неподалік Сніжного. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
  • Офіційне слідство підтвердило, що ракету "Бук", яка влучила в літак, привезли на окупований Донбас. Належала вона 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області. Російська влада заперечує причетність своїх структур до трагедії.


Основні факти про збиття літака MH17 / Інфографіка 24 каналу

Дивіться відео про те, як проходить суд у Гаазі в справі збиття Boeing: