Фіни й самі можуть впоратися

Згідно з одним з її положень, американські військові отримали можливість використовувати у своїх цілях фінські військові бази та об'єкти.

Читайте також Час прийшов: мешканцям окупованих територій треба робити вибір

Насправді це було зовсім необов'язково, навіть не дивлячись на те, що Фінляндія стала повноцінним членом НАТО.

Фіни є сусідами Росії і мають можливість цілком самостійно забезпечувати власну безпеку. У фінів досить боєздатне військо, як у сфері озброєння та оснащення, так і у сфері його тренованості. Крім того, у них є дуже багатий досвід.

Принаймні, у разі нападу "ззовні" забезпечити стійкість своєї оборони до моменту "підключення" інших членів НАТО, вони цілком здатні самостійно вже зараз. Особливо, в очевидних умовах "феноменальної" боєздатності російського війська, яку воно продемонструвало в Україні.

Що було рушійною силою

У такому разі постає цілком закономірне питання: а що використання США фінських військових баз саме зараз набуло такої терміновості та нагальної необхідності, щоб бути підписаним майже миттєво?

Цікаво Байден може збільшити підтримку України серед американців

Це, звісно, виключно моя думка і, можливо, я цілком помиляюсь у своїх висновках, але здається мені, що основною рушійною силою у цьому випадку було щось інше, ніж "необхідність терміново підсилити нового члена НАТО у військовому відношенні".

Гіпотетична присутність американських військ у Фінляндії обумовлена чимось іншим, ніж реальністю російської загрози. Здається мені, що у Вашингтоні та у Гельсінкі щось "таке особливе" знають про ймовірний подальший перебіг військово-політичних подій у цьому регіоні. Він, на їхню спільну думку, вимагатиме обов'язкової та термінової присутності американських військ на північно-західних кордонах Росії.