У Wall Street Journal пишуть, що арешт репортера посилює звичку Кремля брати американців у заручники. Також там вказують, що це ще один доказ того, що Росія відмежовується від цивілізованого світу.

Дізнайтесь більше США відреагували на арешт журналіста WSJ й терміново звернулися до громадян у Росії

Росія не дозволила зв'язатися з Гершковичем

"Президент Владімір Путін тепер несе відповідальність за здоров'я та безпеку Гершковича, а адміністрація Байдена зобов'язана домагатися його звільнення", – йдеться у повідомленні.

Після того, як Гершковича затримали в Єкатеринбурзі, станом на 30 березня ні журналу, ні уряду США не було дозволено зв'язатися з ним.

Журналісти відкидають звинувачення ФСБ Росії, мовляв, Гершкович шпигун.

Журнал заперечує це звинувачення, яке є сумнівним, на перший погляд. Уряд пильно стежить за іноземними репортерами в Росії, а Гершкович працював там роками. ФСБ могла б давно вислати його, якби дійсно вважала його шпигуном,
– зазначають у Wall Street Journal.

Гершковича затримали після викривальної статті

У WSJ вважають, що час арешту – схожий на сплановану провокацію, щоб поставити США в незручне становище та залякати іноземну пресу, яка все ще працює в Росії.

"Арешт Гершковича стався через кілька днів після того, як він опублікував викривальну статтю, в якій задокументував занепад російської економіки, що викликала широкий резонанс. Кремль не хоче, щоб ця правда стала відомою", – пишуть журналісти.

Крім того, арешт Гершковича може бути відповіддю на звинувачення, висунуті минулого тижня Міністерством юстиції США проти Сергія Черкасова. Громадянина Росії звинуватили в різних шахрайствах і в тому, що він є агентом іноземної держави.

Путін часто бере заручників з метою подальшого обміну на росіян, які скоїли злочини на території США,
– додали у WSJ.

WSJ чекає на рішучі дії адміністрації Байдена

У редакції вважають, що арешт американського журналіста свідчить про зниження здатності США стримувати напади на своїх громадян.

"Адміністрація Байдена засудила затримання Гершковича та ми вдячні за це. Але справедливо запитати, чому Путін вважає, що він може викрасти американців і вийти сухим з води", – ставлять риторичне питання журналісти.

У журналі вважають, що адміністрації Байдена доведеться розглянути можливість дипломатичної та політичної ескалації.

"Вислання посла Росії в США, а також усіх російських журналістів, які працюють тут, було б мінімумом, якого можна було б очікувати. Першочерговим обов'язком уряду США є захист своїх громадян, а надто багато урядів зараз вважають, що можуть безкарно заарештовувати та ув'язнювати американців", – наголосили американські журналісти.

У Кремлі відстоюють версію про шпигунство

Прессекретар Путіна, Дмітрій Пєсков, назвав абсурдною пропозицію про висилку російських журналістів зі США. Пєсков заявив, що іноземні журналісти безперешкодно працюють у Росії, коли ж Гершковича нібито спіймали на гарячому.

"Усі журналісти, які мають тут чинну акредитацію, я маю на увазі іноземні журналісти, вони можуть і продовжують свою журналістську діяльність у нашій країні, вони не стикаються з жодними обмеженнями та прекрасно працюють. Але в цьому разі йдеться про діяльність під прикриттям журналістським, діяльність шпигунську по суті. Оскільки журналіста взяли на гарячому, тут ситуація очевидна", – сказав Пєсков.

Він вважає, що немає жодного приводу для висилки всіх російських журналістів.