Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Олег Жданов.

Читайте також: Донбас стає найбільш замінованим регіоном світу, – ООН

Як зауважує експерт, далі так тривати не може, тому що ОБСЄ взяла на себе непосильну ношу контролю за дотриманням мінських домовленостей і їх імплементацією.

"І зараз ОБСЄ говорить, що ніякого перемир'я і відведення важкої техніки немає, а мінський процес тупиковий. Тому треба вживати заходів або шукати альтернативу мінським угодами. Це визнання того, що "Мінськ-1/2" ніколи не працював, не працює і буде працювати", – зазначає Жданов.

Водночас Олег Жданов наголошує, що місія ООН на Донбасі може бути введена за умови визнання Україною Росії стороною військового конфлікту.

США вимагають визнання збройного конфлікту, щоб запустити механізм, в тому числі і введення миротворчої місії. Без слова "війна" ООН не дозволить місію. Якщо подивитися на послідовність заяв спецпредставника Курта Волкера і Білого дому, то вони наполягають, аби Україна визнала збройний конфлікт з РФ,
– говорить Олег Жданов.

При цьому військовий експерт зауважує: США вважають, що Україна не повинна вносити в ООН альтернативну російській резолюцію по місії. На думку Жданова, не тому що Вашингтон проти, а щоб запустити переговорний процес по миротворцям в Радбезі ООН.

"Росія буде обговорювати тільки свою резолюцію. Але почавши обговорення хоча б російського варіанту, далі діяти за принципом: хто кого дотисне. Росія наполягає на введенні миротворців на лінії розмежування, а США – на всю окуповану територію. Є діалог і існує ймовірність домовитися. Жорстка умова – виведення російських військ з України. Це неприйнятно для РФ, але ще один важіль політичного тиску з боку США на Кремль", – наголошує Олег Жданов.

Нагадаємо, Генсек ОБСЄ Томас Гремінгер на Безпековому форумі у Варшаві заявив, що переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі заходять в глухий кут. За його словами, одним зі способів якимось чином врегулювати конфлікт – ввести миротворчу місію ООН на Донбас. Гремінгер також заявив, що багато військової техніки зараз перебуває на лінії вогню. Тому є ймовірність, що перемир’я невдовзі закінчиться.

Читайте також: Ні миру, ні війни: як можна врегулювати конфлікт на Донбасі?