Більше 300 тисяч українців за юридичними визначеннями повоювали на війні і називаються тепер "учасниками бойових дій". Насправді ж всі вже давно і прекрасно розуміють, що із 300 тисяч власників посвідчення і пільг у найкращому випадку хоча б бачила якусь війна половина. Інші ж несли якусь поліцейську службу в глибоких тилах, або й взагалі оформлювали собі чисто формальне відрядження у зону АТО на паперову роботу.
Станом на четвертий рік війни статус УБД в Україні давно вже не просто втратив значну практичну цінність. Адже за великим рахунком якихось занадто значущих практичних вигід в ньому ніколи і не було. Прописані в законодавстві пільги, коли й нормально виконувались, то в кращому випадку лише трошки полегшували ветеранам життя. При тому із плином часу більшості із заявлених пільг для пересічного учасника бойових дій, що не має понять про якийсь громадський тиск на чиновників, чи журналістське висвітлення проблем, стає все важче і важче добитись.
Разом із тим статус УБД поступово позбувся і будь-якого морального значення. Чим більше видається посвідчень, тим більше вони знецінюються. Тим більше і краще це розуміють ті власники посвідчень, що дійсно приймали участь у бойових діях по-справжньому. Все більше і більше те ж саме розуміє і звичайний цивільний українець.
Статус втрачає ту цінність, за яку ним варто було пишатись. Втрачає, власне, сам "статус" в суспільстві і впевнено та безповоротно остаточно перетворюється на бутафорію. Отже, втрачає тепер взагалі будь-який сенс. Стає механізмом, інструментом для побудови чергових корупційних схем. Тим, за допомогою чого менти і чиновники уникають покарань за минулі злочині, маскуються від люстрації, звільнення, відновлюються на службі, або ж досягають чергового підвищення.
Читайте також: Бойовиками на Сході керує радник Путіна, – Fox News