Про це розповів директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш в ефірі "Радіо Свобода".

Читайте також: Єдину помісну церкву очолив митрополит Епіфаній: що відомо про священнослужителя

Він розповів, що початково учасникам Собору запропонували перелік з усіх архієреїв, які брали участь у цьому заході, окрім патріарха Філарета та митрополита Макарія.

І всі учасники Собору могли позначити того кандидата, якого вони хотіли бачити главою церкви. Тобто, відбулося рейтингове голосування. А потім три учасники, які набрали найбільшу кількість голосів, були внесеними до другого бюлетеня,
– розповів деталі Юраш.

Серед претендентів опинилися митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній від УПЦ КП і митрополит Вінницький і Барський Симеон від УПЦ МП.

При цьому представник Мінкульту пояснив, що понад шість архієреїв відмовилися від своїх кандидатур у фінальному голосуванні. Погодився також єпископ Вишгородський і Подільський Володимир від УАПЦ.

"Якщо не помиляюся, митрополит Єпіфаній отримав 36 голосів, Симеон – 28. Дуже важливо, що велика довіра була до представника УПЦ МП, і це може означати, що у найближчому майбутньому інші архієреї цього патріархату долучаться до нової помісної церкви", – сказав Юраш.

За його словами, голосування пройшло "абсолютно демократично, вільно, без жодних спекуляцій".

Дивіться відео про нового главу Української православної церкви Епіфанія:

Нагадаємо, 15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві.

Що відомо про митрополита Епіфанія?Він був "правою рукою" Філарета в церковному управлінні Української православної церкви Київського патріархату. За церковними мірками, він є дуже молодим предстоятелем церкви, йому – 39 років. Родом митрополит Епіфаній з Одещини, постриг у ченці та духовне ім’я отримав у 2007 році. Раніше Епіфаній наполягав, що на православну церкву здійснюють вплив спецслужби Росії та був переконаним щодо існування в її лавах спецагентів. Наслідком такої політики Росії митрополит Епіфаній називав розділення українського православ'я ще з початку 90-х років.