Відповідно до матеріалів суду, Савченко судилася за незаконний арешт та утримування під вартою понад рік.

Зауважте У чому звинувачують Савченко: держпереворот у деталях

Деталі справи

Екснардепку заарештували 23 березня 2018 року. Причиною стала підозра у підготовці терактів і посяганні на життя депутатів. За ґратами скандальна політикиня перебувала до 15 квітня 2019 року.

Згодом Конституційний Суд України встановив – безальтернативне утримання під вартою підозрюваних у тероризмі порушує їхні конституційні права.

Тоді Савченко подала позов до суду. Вона вимагала виплатити їй понад 1,1 мільйона гривень моральної та матеріальної компенсації.

Деснянський суд Києва ще у листопаді 2020 року частково задовольнив позов Савченко. Він постановив виплатити їй 600 тисяч гривень моральної шкоди.

Це рішення оскаржив Офіс генпрокурора. Скаргу задовольнив Апеляційний суд 24 травня. Колегія суддів повідомила, що справу варто було розглядати в порядку адміністративної, а не цивільної юрисдикції. Позивачка тоді була нардепкою Верховної Ради.

Савченко прокоментувала справу

Надія Савченко у фейсбуці заявила, що не програла позов про відшкодування моральної шкоди та в позові їй не відмовляли. Вона розповіла, що справді Київський апеляційний суд закрив провадження за позовом про відшкодування моральної шкоди.

Причина закриття провадження у тому, що, на думку суду, спір, який виник, стосується проходження мною публічної служби. А, відповідно, спори, пов'язані з проходженням публічної служби, розглядаються за правилами адміністративного судочинства,
– заявила Савченко.

Вона пояснила, що при закритті справи "з причин порушення підсудності" спір по суті не вирішується. Тобто крапки в справі про відшкодування моральної шкоди поки не поставили.