У рекордні терміни петиція зібрала голоси
На сайті електронних петицій станом на 7 жовтня петицію підписали 25 тисяч громадян. Авторка петиції – волонтерка, військовослужбовиця та депутатка Київської міськради Аліна Михайлова.
Увага Суддю Львова відрахували зі штату Верховного Суду через російське громадянство
Наявність російського громадянства у судді, який ухвалює рішення іменем України та, до того ж обіймає високу адміністративну посаду в судовій системі, є загрозою державності і вершиною некомпетентності правоохоронних органів на восьмому році війни з Росією,
– зазначила авторка.
Михайлова закликала президента України Володимира Зеленського ініціювати проведення перевірки відповідними державними органами та у разі підтвердження оприлюднених журналістами фактів скористатись своїми повноваженнями і припинити громадянство Богдана Львова.
Тепер цю петицію має розглянути президент Володимир Зеленський та опублікувати офіційну відповідь.
Що цьому передувало
- Журналісти "Схем" виявили, що суддя Львов має російське громадянство, яке отримав у 90-их роках, а у 2012 році оновив російський паспорт після досягнення 45-річчя.
- Сам Львов заперечував інформацію ЗМІ. Суддя написав заяву до Державного бюро розслідувань, в якій поскаржився на журналістів, а також звернувся до Служби безпеки України.
- Свого часу Богдан Львов працював суддею у Вищому господарському суді. Також він очолював Вищий господарський суд до реформи найвищого (касаційного) правосуддя.
- 20 вересня стало відомо, що Львову не змогли висловити недовіру. Більшість суддів Касаційного господарського суду (КГС) у складі Верховного Суду не підтримали внесення до порядку денного питання про висловлення довіри чи недовіри Львову.
- 5 жовтня суддю Богдана Львова відрахували зі штату Верховного Суду через наявність в нього російського громадянства.
Більше про скандал у Верховному суді: дивитись відео