Про це в ефірі 24 каналу розповів голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков. На його думку, від липня 2020 року Україна зробила значний поступ у судовій реформі.

До теми На старт, увага, руш: війна проти судової мафії таки почалась

Хоча процес реформування посприяв отримати гроші від МВФ – жодних гарантій, що він пройде успішно наразі немає. Корумповані українські судді всіляко цьому перешкоджають.

Як зазначив Жернаков, принаймні половину у конкурсній комісії, яка мала б очистити найважливіші органи судової влади, складають недоброчесні судді. Вони намагаються всіляко перешкодити оцінюванню та реформуванню Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя.

Тобто судова мафія не припиняє спроб цей процес саботувати. Попри те, що МВФ нам виділив гроші.

Михайло Жернаков

Голова правління Фундації DEJURE

Жернаков: Важливо не піддаватись

За неофіційною інформацією, зараз у Вищій раді правосуддя думають змінити вже впроваджені закони щодо оцінки і реформування ВККС і ВРП – найважливіших органів правосуддя. Тому важливо, щоб політична влада не піддалась на провокації судової мафії.

"Фактично, вони хочуть знівелювати ці закони та зробити перевірки неефективними", – підсумував Жернаков.

Жернаков розповів про перешкоди судовій реформі: дивіться відео


Судова реформа в Україні: останні новини

  • На початку вересня Рада суддів України не змогла обрати 3 членів Етичної ради, яка має оцінювати на доброчесність членів та кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Таким чином проведення судової реформи заблокували.
  • Уже 23 жовтня Рада суддів обрала кандидатів до першого складу Етичної ради за своєю квотою. Вона направила їх до Вищої ради правосуддя. Тобто судову реформу таки розблокували.
  • В Україні 9 листопада сформували перший склад Етичної ради. Вона буде встановлювати відповідність кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності.