Жінка перебувала 86 днів в оточенні, поки полк не отримав команду здати зброю. Тоді її разом з іншими "азовцями" перевезли до Оленівки, де згодом росіяни стратили частину полонених.
Дивіться також Підвищення боєздатності всієї України: що означає повернення командирів оборони Маріуполя
Жахи життя в оточенні
Світлана Воронова працювала діловодом у службі забезпечення в "Азові". Після 24 лютого вона одразу відправилася у Маріуполь, на "Азовсталь", де перебувала до здачі у полон.
Жінка розповіла, що в одному бункері на "Азовсталі" перебувало не менш як 150 людей. Після того, як росіяни підірвали кухні, людям більше не привозили нічого.
Світлана пригадує, що вони поділили обов'язки, перебуваючи в оточенні. Вона разом з іншими дівчатами організували приготування їжі та прибирання, щоб військові продовжували виконувати бойові завдання. Вони пекли хліб, варили їсти, виносили сміття.
Наприклад, у день народження полку "Азов" Світлана разом з бійчинями приготувала "бункерний тирамісу" з сухарів, згущеного молока та варення. Також вони їли "бункерну солянку" – з усього, що лишилося серед руїн продуктового складу.
Тирамісу та солянка, які готували в оточенні / Світлана Ворова
Жінка розповідає, що "Азовсталь" обстрілювали з усього – з кораблів, з танків, з повітря. В деякі моменти Світлана навіть писала дітям, щоб попрощатися. Росіяни розбомбили безліч бункерів та вбили безліч людей – в тому числі й друзів військової. Вона розповідає, що деякі навіть згоріли живцем.
Командири "Азову" готуються повернутися на фронт
- У рамках обміну полоненими, командири "Азову" Денис "Редіс" Прокопенко, Сергій "Волина" Волинський, Святослав "Калина" Паламар, а також Денис Шлега та Олег "Аліс" Хоменко мали перебувати у Туреччині до кінця війни. Проте 8 липня стало відомо, що захисники повертаються додому.
- Одразу після приїзду в Україну "Редіс" заявив, що повертається на фронт після реабілітації. Він зустрівся з особовим складом, а нещодавно він взяв участь у навчаннях "азовців".
- Начальник Нацгвардії Олександр Півненко заявив, що немає ніяких заборон на участь командирів у воєнних діях. Вони готуються виконувати завдання.