Російські окупанти через своїх пропагандистів вже погрожують форсувати Сіверський Донець. Переправитися на інший берег їм необхідно, щоб могти продовжити наступ на Донбас із північно-східної сторони.
До теми Переправа через Сіверський Донець буде одним з найбільш визначальних факторів війни, – розвідка
Саме через це вони обстрілюють села на березі річки та позиції українських Збройних Сил поряд. Для прикладу, 12 червня противник здійснив обстріли позицій наших військ у районі села Маяки, що на 10 кілометрів північніше Слов’янська. А також села Серебрянка, що на 5 кілометрів північно-східніше Сіверська. Обидва села розташовані на березі річки Сіверський Донець.
У речника Міністерства оборони України Олександра Мотузяника запитали, чи утримують українські військові позиції навколо річки. Він запевнив, що Сили оборони України поки все тримають під контролем.
Водночас Олександр Мотузяник відзначив і важкі погодні умови, які зараз склалися навколо цієї річки. Через спеку річка міліє, через що зменшується її глибина. Відтак ворог має шанси здійснити переправу.
Наші підрозділи, які ведуть там оборону, також враховують цей момент. І там, де можливий прорив противника чи спроба форсувати Сіверський Донець, ми підсилюємося. Більше інформації я сказати не можу,
– відповів речник Міноборони України.
До цього інформацію про падіння рівня води в річці підтвердив і очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його словами, вода опустилася приблизно на три метри. І в деяких місцях вже виступила російська техніка, яка потонула під час попередніх невдалих спроб форсувати річку.
Невдалі спроби форсувати Сіверський Донець
Річка Сіверський Донець протікає через Харківську, Донецьку та Луганську області з північного заходу на південний схід. Вона доволі звивиста, з крутими берегами, які порослі густим лісом.
У багатьох місцях саме по річці зараз є лінія фронту. Окупанти облаштували позиції на північній стороні водойми, а українські сили – на південній.
Російські загарбники неодноразово намагалися форсувати Сіверський Донець. Найбільш відома спроба трапилась біля села Білогорівка. Якби військова операція вдалась, загарбники могли б вийти на трасу Лисичанськ – Бахмут та "перерізати" її. А відтак і домогтися оточення Лисичанська та Сєвєродонецька.
Та спроби, які були здійснені на початку травня, не лише виявилися невдалими, але й катастрофічними для російської армії. Під час форсування річки українські військові накрили їх вогнем, знищивши близько сотні одиниць військової техніки, включно з танками та катерами. Кількість загиблих та поранених окупантів, за приблизними підрахунками, була понад 500.
Після цього окупанти намагалися форсувати річку і в інших місцях. Але спроби були невдалими.
Чому росіяни не можуть форсувати Сіверський Донець – деталі дізнавайтеся на відео