За кілька годин, які минули від трагедії, російські ЗМІ встигли проговорити одразу кілька версій. В числі перших, звісно ж, опинились припущення про кримськотатарських екстремістів та українські диверсії.

Одна з найперших версій, яка виникла – припущення, що на території коледжу вибухнув газовий балон. Згодом стало відомо, що територія коледжу не була газифікована. Потім з’ясувалось, що у їдальні коледжу спрацював вибуховий пристрій, начинений металевими предметами. Всі російські ЗМІ тиражували повідомлення очевидців про те, що перед вибухом у будівлі навчального закладу відбулася стрілянина: "Тих, хто був на сходах, просто розстрілювали". Водночас Слідчий комітет Росії про стрілянину не повідомляв.

За годину ряд видань, посилаючись на джерела у правоохоронних органах, повідомили, що чоловік, якого підозрюють у скоєнні теракту, був схожий на татарина.


Одне з перших повідомлень російських ЗМІ, які заявили про причетність кримських татар до вибуху

Окрім того, в ефірі одного з телеканалів була озвучена версія про участь українських диверсантів, які, нібито, причетні до трагедії в окупованому кримському місті.

Цю версію підтримав також так званий "голова" окупаційної "Державної ради Республіки Крим" Володимир Константинов, який наголосив, що "все зло на кримську землю ведеться капітально від української влади".


Заява представника окупаційної влади про "причетність" України до теракту

Втім згодом ці припущення були розвіяні – стало відомо, що підозрюваний у нападі на коледж у Керчі – студент цього ж освітнього закладу Владислав Росляков, який після інциденту застрелився. Слідчий комітет РФ перекваліфікував справу з теракту на вбивство.

Ближче до вечора уточнення про татарську зовнішність підозрюваного та припущення про український слід були видалені.

Почалась нова версія припущень – про особу Рослякова та специфіку його життя.


Один зі скрінів із фотографією хлопця, який не є Владом Росляковим

Згідно з повідомленням на Talegram-каналі Mash, за словами одногрупників Рослякова, хлопець був дуже замкнутим, майже ні з ким не спілкувався і давно пішов з соціальних мереж. Також повідомляється, що Росляков цікавився маніяками. Одногрупник Рослякова розповів, що той 17 жовтня прийшов до коледжу з двома рюкзаками – сірим і чорним. За словами юнака, він з приятелем привіталися з Росляковим, здивувавшись, що той не пішов на пару. Після цього друзі вибігли на вулицю і незабаром почули стрілянину.

За даними із сторінки у соцмережах, яка ніби належала Рослякову, хлопець любив президента Росії Володимира Путіна і підтримував окупацію Криму та війну на Донбасі.

О 15:22 на сайті Рен-ТВ вийшов матеріал, в якому повідомлялося, що Росляков у соцмережах мав кілька сторінок, на одній з який він мав псевдонім Владислав Рейх. Трохи пізніше повідомлення про це поширили і інші видання, запевняючи, що це доводить, що хлопець був шанувальником Еріка Харріса і Ділана Кліболда, які розстріляли 13 осіб в американській школі "Колумбайн". Публікацій щодо цього на сторінці Рейха знайти так і не вдалось.

Там же був встановлений зв’язок Рейха із дівчиною на ім'я Владислава – її фото було опубліковане на сторінці.

ЗМІ одразу заявили про те, що причиною трагедії стало нерозділене кохання хлопця, який також планував вбити і дівчину, яка не відповіла на його почуття.

Зразок новини під заголовком "З'явилося романтичне пояснення причин бійні в Керчі"

Згодом видання "Медуза" повідомило, що "не все так однозначно". Видання зв'язалось з власницею профайлу, який був в друзях у Рейха. Жінка повідомила, що не знає, хто такий Влад Росляков. У подальшому листуванні жінка повідомила, що користувач Владислав Рейх – це її син і зараз він перебуває вдома, а з Росляковим вона не знайома. "Ви довели людини до зриву. У вас неточна інформація", – додала вона.


Владислав Рейх завив, що він та Влад Росляков – різні люди

У розпорядження "Медузи" також потрапили скріншоти з чату за участю користувача Владислава Рейху. Зокрема, о 16:13 17 жовтня він написав: "Ну і все. Особистість його встановили. Але с*ка. Як мені тепер на вулицю виходити".

Дівчина Владислава, яку користувачі вирахували у соцмережах, закрила всі свої сторінки через принизливі коментарі які почали лишати під її фотографіями.

Трохи пізніше в телеграм-каналі MDK був опублікований фрагмент відеозапису за участю Рейху. На відео хлопець говорить: "ЗМІ переплутали мене з терористом. Виклали моє фото, посилання на мою сторінку, хоча я до цього не маю жодного стосунку".

Згодом, ті самі ЗМІ, які тиражували всі ці повідомлення, змінили риторику і перейшли до пояснень. Спочатку – пояснили, чому російські ЗМІ одразу повірили у загрозу терору. Пояснення звелось до "закликів українських екстремістів розгорнути терористичну війну проти Росії", що змушує жити у напрузі.

Згодом, ті ж видання, які звинуватили Рейха у причетності до трагедії, почали писати наступне: "Деякі українські і російські журналісти поспішили опублікувати фото ймовірного злочинця. Однак пізніше виявилося, що ці знімки – іншого хлопця. Владислав Рейх став жертвою журналістської помилки і був змушений звертатися до всіх користувачів мережі з проханням припинити поширювати його фотографії в супроводі публікацій про трагедію в Керчі. Знімки були взяті з його сторінок в соціальних мережах. Причому в той момент вже було відоме справжнє прізвище стрільця – Росляков. Проте хтось вирішив, що це псевдонім".

Нагадаємо, що 17 жовтня у політехнічному коледжі в окупованій Керчі стався вибух. Спершу припускалося, що вибухнув газовий балон, проте згодом стало відомо, що вибухнула бомба. Ймовірно, бомбу підірвав Владислав Росляков, який перед тим влаштував стрілянину у коледжі.

Внаслідок інциденту загинули 18 людей, ще понад 50 осіб зазнали поранень.

Через вибух у політехнічному коледжі в Керчі Слідчий комітет Росії відкрив кримінальну справу за статтею терористичний акт, яку перекваліфікував на масове вбивство.