Позачергове засідання контактної групи у форматі відеоконференції відбулося 9 вересня, повідомляє Офіс Президента України.

Важливо Зірвали перемир'я на 42-ий день: окупанти двічі обстріляли позиції ЗСУ, загинув військовий

ОБСЄ вкотре наголосила, що будь-які звинувачення бойовиків на адресу Збройних сил України з 5 липня й до 2 вересня були абсолютно безпідставними. Голова моніторингової місії Яшар Хавіт Челік підкреслив, що цей факт був викладений у звіті від 5 вересня.

Учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі селища Шуми. Участь у ньому також братиме представник координатора вiд ОБСЄ. Водночас українська сторона забезпечить логістику й гарантії безпеки всім учасникам інспекції.

Керівник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук після перемовин висловив сподівання, що повне й всеосяжне перемир'я надалі буде виконуватися всіма учасниками війни.

З цією метою Україна буде задіювати будь-які механізми як у межах ТКГ, так і нормандському форматі, які дозволять зберегти життя українських військових і мирного населення. Ми залишаємося повністю відданими мирному процесу й виконанню досягнутих домовленостей,
– наголосив Леонід Кравчук.

Що про це кажуть в ОПУ

В Офісі Президента України наголосили, що ключовим пріоритетом для України є збереження життів наших військових і цивільних громадян на Донбасі.

Там підкреслили, що протягом шести тижнів на Донбасі утримувався режим тиші, поки ті, "хто звик наживатися на війні", не вдалися до провокацій задля відновлення війни.

Щодо участі бойовиків в інспектуванні ситуації в ОПУ наголосили, що таку інспекцію проводять не сторони конфлікту, а ОБСЄ. Натомість представники сторін мають можливість побачити реальну ситуацію на власні очі.

Так, Росія відмовилася від роботи в рамках СЦКК. Кожна нормальна людина чудово розуміє, з якою метою це було зроблено. Водночас вкрай обмежений прояв присутності бойовиків нічого нікому не може дати, крім єдиного – ще одного аргументу на користь правоти України,
– заявили в ОПУ.

Крім того, в президентському Офісі разом з міжнародною спільнотою закликали Росію повернутися до Спільного центру контролю й координації.

Коротко про ситуацію біля Шумів і на Донбасі загалом:

  • Ворог ще з кінця серпня погрожував влаштувати обстріли під Шумами. 5 вересня його "Офіційно" його призначили на 8 годину ранку 7 вересня. Вже 6 вересня бойовики двічі порушили перемир'я вперше за 42 доби. Тоді загинув український військовий.
  • Зранку 7 вересня обіцяної провокації так і не було, а згодом бойовики перенесли її на ранок 9 вересня. Тоді пізно ввечері 8 вересня замість провокації бойовики наполягли на зустрічі тристоронньої контактної групи.