Відповідне рішення було прийняте на засіданні Синоду Вселенського патріархату у Стамбулі.

Читайте також: Що таке Томос в релігії і як він виглядає

Зазначимо, сьогодні, 10 жовтня посланці патріарха Варфоломія (екзархи), які майже місяць провели в Україні, зачитали свій звіт. За його результатами, Синод вирішив надати Україні дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

На початку вересня Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. У РПЦ це панічно розкритикували, назвавши "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

9 жовтня, низка політиків заявили, що на зібранні Синоду Вселенського патріархату було вирішено надати УЦП Томос. Проте, речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій зауважив, що інформація про надання автокефалії не відповідає дійсності і є "шкідливою".

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.