У Луцьку більше року був офіс волонтерської групи "Поліські партизани". У кожному його закутку стояли ящики з берцями та формою. Днями організація оголосила про припинення діяльності, адже на рахунки перестали надходити кошти.
Волонтерам "Міжнародного альянсу братської допомоги" у Артемівську раді як рідним. Вони привезли одяг, їжу, медикаменти,цигарки. Бо бійцям, котрі тут лікуються, лише казенним не обійтись. А далі — на Попасну. Їх теж там чекають.
Між тісним графіком зйомок, шоу-мен Сергій Притула активно допомагає армії. Проте, навіть йому, людині з іменем і визнанням, люди перераховують дедалі менше грошей.
У центральному парку столиці ніщо не нагадує про війну. Люди п'ють пиво, курять, грають у шахи. Практично всі визнають — останнім часом грошей на армію перераховують все менше. Вони поділились думками, чому виникла така проблема.
1. Тому що великий відсоток грошей йде не туди, є маса прикладів.
2. Менше довіри до цієї справи, багато брехні.
3. Раніше хотілось допомогти та побачити результат, а зараз дух упав.
4. Люди втомились, ціни на прожиття зросли, грошей не вистачає.
5. Ситуація не така гостра, як була. Принаймні в інформаційному просторі.
Зниження інтересу до війни, а відтак і менше бажання допомогти армії — цілком логічне явище, каже військовий психолог від Міноборони. По-перше, людей "приспало" псевдоперемир'я. По-друге — вони втомились від страшних новин.
Читайте також: Як контрабанда стала головним бізнесом у зоні АТО
Потреб на фронті хоч менше, але вони є, зазначив психолог. До того ж — поранених і покалічених за рік побільшало. Та й сім'ї загиблих теж потребують підтримки, а головне — уваги задля впевненості, що все було не дарма. Та й ворог не дрімає, тому розслаблятись рано.
До слова, у бійців АТО може з'явитися ще одна пільга — їм пропонують дозволити ввезення в Україну вживаних автомобілів без сплати мита.