Про це 24 каналу розповів політолог Микола Давидюк. Він припускає, що обрання Трампа президентом США справді може становити загрозу для всього Заходу, однак поки що зусилля України мають бути зосереджені на іншому.
Дивіться також Чому Північна Корея може постачати ракети Росії: у Bloomberg назвали кілька причин
Загрози від президентства Трампа для ЄС
Сьогодні багато європейських політиків ламають голови над тим, як діяти у випадку приходу до влади Дональда Трампа. До цього їх вкрай спонукають неоднозначні заяви експрезидента з приводу виходу із НАТО.
"Європа вже задумалась над тим, щоб (створити посаду – 24 Канал) комісара з оборони ЄС. Раніше цього питання ніхто й ніколи не порушував", – наголосив політолог.
Досі відповідальним за ці питання був високий представник ЄС з питань закордонних справ політики безпеки Жозеп Боррель. Однак, якщо ця ініціатива знайде підтримку, ці обов’язки перейдуть до окремої людини, з важливим акцентом на тому, що замість "політики безпеки" вона опікуватиметься саме "обороною".
"Є дуже великий ризик, що (ініціативи Трампа – 24 Канал) можуть бути таємним підігруванням Росії, яке призведе до швидкого замороження (війни в Україні – 24 Канал)", – припустив Давидюк.
На жаль, Україна мусить готуватися в тому числі й до такого сценарію. Водночас не варто робити спроби втручатися у вибори в США, адже це може погано вплинути на американсько-українські відносини.
Втім, у цих умовах для України найважливішими є не результати президентської кампанії, а ухвалення закону про 60-мільярдну підтримку України. Якщо протягом найближчого часу Конгрес США не погодиться на таке рішення, майбутня адміністрація Трампа може заблокувати цю ініціативу.
Чи можливо "підготуватися" до президентства Трампа
Трамп є дуже непередбачуваним політиком, тому "підготуватися" до його президентства буде вкрай важко. Потрібно бути готовими абсолютно до всього: від виходу із НАТО до посиленої роботи на знищення режиму Путіна.
"Ми не повинні готуватися до Трампа. Ми повинні готуватися до того, що 21-ше століття буде суперневизначеним і супернепередбачуваним. Трамп – це лише один із викликів (цього століття – 24 Канал)", – вважає політолог.
На його думку, зараз найголовніше – рішення суду про те, чи може Трамп балотуватися, чи не може. Якщо Трамп дійде до можливості балотування, тоді вже треба буде під нього підлаштовуватись і думати, як діяти всій країні. А якщо його знімуть і переможе Гейлі чи Байден, тоді ні до чого не буде потрібно готуватись.
Також у цих умовах головним акцентом має бути розвиток України як такої. Адже якщо наша держава матиме потужний ВПК, економіку та армію, бажання Москви активно атакувати Україну суттєво зменшиться.
"Насправді, зараз більш важливо почати військовий сезон на полі бою. Навесні земля трохи підсохне, й росіяни підуть в атаку, і тут Україні треба мати все необхідне на руках: зброю, гроші та міжнародну підтримку", – резюмував Давидюк.
Трамп може прийти до влади у США: що відомо
- Трамп має високі шанси стати кандидатом на пост президента США від Республіканської партії, адже його рейтинг всередині партії вже тривалий час тримається на позначці, що близька або перевищує 50%. А його єдина опонентка Нікі Гейлі лише намагається підступитися до його показників.
- Не зважаючи на всю свою скандальність, Трамп поки що випереджає й Джозефа Байдена у гіпотетичному очному протистоянні. Так, згідно опитувань 270toWin, усереднений результат чинного президента був на 1% меншим, ніж у Трампа.
- Втім, у Трампа є одна суттєва проблема: проти нього висунута ціла низка обвинувачень у кримінальних злочинах, зокрема й обвинувачення щодо спроби заколоту проти законно обраної влади США під час виборів у 2020 році. Якщо ці звинувачення визнають правдивими, 14 поправка до Конституції США заборонить йому обіймати державні посади.