Про це говорив лідер фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера" увечері 7 лютого.
До теми: Обшуки на 1+1: чому Зеленський тільки виграє від цього
Журналісти мають право зберігати анонімність джерел
"Якщо є підстави, треба перевіряти", – вважає політик.
Але, з іншого боку, до цього треба підходити обережно, оскільки журналісти – це не звичайні люди. У них мають бути анонімні джерела,
– наголосив Арахамія.
І додав, що "журналіст, як адвокат чи лікар, повинен мати можливість зберегти анонімність свого джерела – інакше втрачається суть роботи журналіста, він буде зрештою лише передруковувати пресрелізи".
Справа резонансна, адже прослуховували прем'єр-міністра країни
Голова фракції "Слуга народу" зазначив, що справа про прослуховування Олексія Гончарука – вкрай резонансна, адже мовиться про голову уряду країни.
Він – носій державної таємниці. На цих записах могли бути й інші речі. Можливо, вони й були, але не були опубліковані. Резонанс у справи високий,
– сказав Арахамія.
І наголосив, що дуже важливо знайти відповідь, як стало можливим записати непублічну нараду прем'єра та інших посадовців.
Обшук на 1+1: що треба знати
- 5 лютого СБУ здійснила обшуки на робочому місці й удома в кількох журналістів телеканалу 1+1. Їх запідозрили у причетності до незаконного прослуховування Гончарука.
- Правоохоронці вилучили робочі комп'ютери журналістів Євгена Куксіна і Дениса Данька (самі вони відкидають будь-яку причетність до прослуховування прем'єра).
- На думку групи "1+1 медіа", обшуки можуть бути пов’язані з їхніми журналістськими розслідуваннями. Сам обшук вважають порушенням журналістської недоторканності та тиском на незалежний ЗМІ.
- Політолог Володимир Фесенко висловив думку, що обшуки на 1+1 – це з'ясування відносин Зеленського з власником телеканалу Коломойським і його людьми.
Війна між Коломойським і Зеленським: якими можуть бути наслідки для України – читайте у матеріалі 24 каналу.