Гармата стріляє на 30 – 36 кілометрів, і це робота звичайними снарядами. Під час використання активно-реактивних боєприпасів дальність перевалює за 50. А це вже рекорд для таких стволів.

До теми Гарантоване влучання у ворога: чим вражає високоточна система APKWS, яку отримає Україна

Гармата робить 10 пострілів за хвилину. Така ситема стоїть на озброєнні Нідерландів, Італії, Угорщини, Хорватії, Греції та Литви.

Для обслуговування цієї гармати потрібно всього 5 осіб. Важить вона майже 56 тонн, при цьому, може розвивати швидкість до 60 кілометрів на годину, а запас ходу складає 420 кілометрів.

Гусеничне шасі дозволяє цій САУ пересуватися практично по будь-якій ділянці фронту. Воно дісталося їй від танка “Леопард 2”. PzH 2000 може долати рови шириною до 3-хм метрів, метрові стіни і водні перешкоди до півтора метри.


Так виглядає надточна гармата Panzerhaubitze 2000 / Скриншот з відео

До слова, маса дуже велика як для такої САУ. Через це її практично неможливо транспортувати літаками. Однак, це плата, яку доводиться віддавати за хорошу броню цієї гармати, її маневреність і далекобійність.

Броня PzH 2000 захищає від стрілецької зброї, артилерійських осколків та касетних боєприпасів. Екіпаж САУ має всі необхідні для захисту чи навіть атаки знаряддя:

  • лазерні далекоміри,
  • нічні приціли,
  • тепловізори і кулемет.

Та найбільший плюс цієї зброї – її технологічність. Гармата може координувати свої дії з батареєю і при цьому працювати швидко. Всього за три хвилини батарея з похідного положення переходить в бойове, і так само швидко збирається.

Без дозарядки одна гармата може перевозити 60 снарядів, 2 тисячі набоїв до кулемета і різноманітні гранати. Навіть одна така PzH 2000 – це солідна зброя. А батарея – це вже нищівна загроза для російських окупантів.

Система управління вогнем дозволяє реалізувати режим ураження однієї цілі одночасно 3-ма або 5-ма снарядами, завдяки внесенню поправок при кожному пострілі. Бортовий компʼютер машини сам вираховує траєкторію польоту та балістичні показники для кожного боєприпасу.


Характеристики гармати PzH 2000 / Скриншот з відео

Завдяки автоматизованим системам, цю артилерійську установку не потрібно пристрілювати. А це дуже економить час. Ворогу так важче зорієнтуватися. Окупанти навіть не встигнуть зрозуміти, де саме стоїть PzH 2000, адже перший постріл полетить одразу в ціль.

Зазвичай, для обслуговування цієї гармати потрібно 2 людини, але загалом в екіпажі пʼятеро осіб: командир, навідник, механік і 2 заряджальника. Вони потрібні на випадок, якщо автоматизовані системи PzH 2000 вийдуть з ладу.

Новий випуск програми "Зброя перемоги" на 24 каналі: дивіться відео


Та й загалом PzH 2000 дуже добре обладнана. Має напівавтоматичну систему заряджання та сучасні навігаційні системи, що дозволяють гарматі швидко визначити свою локацію, а відповідно – моментально навестися на ціль.

Це гідна, сучасна і дуже грізна зброя. І вона точно зіграє свою важливу роль в перемозі України.

До слова, раніше міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що німецькі гаубиці Panzerhaubitze2000 вже відправили на фронт. На передовій також є український екіпаж, який навчився використовувати самохідну гармату-гаубицю.