Наприклад, протягом минулого року російська транспортно-логістична галузь не змогла заповнити 25% вакансій водіїв вантажівок.

Дивіться також Кінець ядерного лідерства Росії: як заборона імпорту урану змусить страждати економіку Путіна

У Росії планують внести правки у трудовий кодекс

Через нестачу робітників деякі російські парламентарі розглядають можливість внести правки до російського трудового кодексу. Так вони намагатимуться надлишкову робочу силу перемістити в регіони, де її бракує.

У розвідці пишуть, що такі переїзди будуть тимчасовими, а працівники будуть переведені нібито за власним бажанням.

"Хоча це і не примусовий характер, але це потенційний крок до мобілізації робочої сили", – вважають у британській розвідці.

Однією із причини дефіциту робочої сили є війна Росії в Україні

Дефіцит робочої сили частково пов'язаний із розв'язаною Росією війною в Україні. Значна частина працездатного російського населення мобілізована. Окрім того, багато росіян мігрували із країни, щоб уникнути призову до армії.

Також у Великій Британії вважають, що брак робочої сили посилився після терористичного інциденту ІДІЛ-К у Москві 22 березня 2024 року. Тоді російська влада вирішила ввести обмеження на працевлаштування мігрантів.

Економіка Росії: останні новини

  • Попри заяви західних партнерів, що російська економіка процвітає, політологи вважають, що це не відповідає дійсності. Втім, санкції потребують посилення.
  • Наразі Росія витрачає практично всі свої фінанси на війну проти України. Економісти прогнозують, що чим довше триватиме агресія проти України, тим більше деградуватиме російська економіка.
  • Втім, проблеми російської економіки явні. Так, у 2023 році у Росії знизилися обсяги постачання газу до Європи на 55,6%. Цю прогалину російська влада намагається компенсувати внутрішнім ринком та експортом до Китаю.
  • Окрім того, негативний вплив на російську економіку мають удари України по НПЗ. Уже завдано шкоди на сотні мільйонів доларів. А у квітні 2024 року росіяни просили Казахстан створити резервний фонд бензину.