Зайберт підкреслив, що лідери Німеччини та Франції не планували влаштовувати "нормандську" зустріч за спиною в України.

Важливо Найжорсткіше звернення за 7 років, – Кравчук про заяву щодо російської агресії

Речник також додав, що у минулому 4 лідери неодноразово зустрічалися, і висловив сподівання, що, "мабуть, коли-небудь така зустріч відбудеться знову".

Щодо розмови з Путіним, яка відбулася 30 березня, Зайберт зазначив, що Меркель, Макрон і Путін обговорили "широкий спектр". Він наголосив, що Україна була лише однією з тем. Також, за словами речника, сторони обговорили ситуацію навколо опозиціонера Олексія Навального, події в Білорусі, в Сирії, Лівії тощо.

Загалом урядовий речник послався на конфіденційність переговорів і відмовився розголошувати їх зміст у деталях.

Розмова Макрона та Меркель з Путіним: головне

  • 30 березня Ангела Меркель та Еммануель Макрон провели спільну розмову у форматі відеоконференції. Лідери Німеччини, Франції та Росії не оминули увагою й ситуацію на сході України.
  • Під час розмови очільник Кремля заявив, що нібито саме Україна винна в ескалації конфлікту. Він зухвало попросив, щоб "київська влада дотримувалася всіх раніше досягнутих домовленостей".
  • Макрон та Меркель наголосили, що Росії необхідно взяти на себе зобов'язання забезпечити режим припинення вогню на Донеччині й Луганщині та сприяти виходу з кризи із дотриманням Мінських угод.
  • В Офісі Президента відреагували на розмову та наголосили, що жодні рішення про Україну не можуть ухвалювати без України.