Про це 24 каналу розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Він також зазначив, що коли мовиться про Близький Схід, то саме ці питання стають на заваді.
Читайте також Є 2 головні теми, – Куса назвав завдання, заради яких Байден поїхав на Близький Схід
"Але в цілому, попри критику, яка лунає в США і з боку республіканської партії і з боку демократів – ті завдання, які ставив перед собою Байден щодо цього візиту, він виконав", – зазначив Ігор Семиволос.
Цей візит став сигналом того, що США не збирається йти із Близького Сходу. Всі плани, які собі хтось малював про Близький Схід без Америки – можуть скасувати,
– каже аналітик.
За словами Семиволоса, це питання йде дещо всупереч попередникам Байдена, тому ж Обамі і частково Тампу, які доклали зусиль, аби піти із Близького Сходу, оскільки вони вважали, що це обтяжує американців.
"Слід зазначити, що Байден це той американський політик, який є найбільш досвідченим у питаннях Близького Сходу. Він займається цим питанням із 70-х років, він дуже добре орієнтується у всіх тонкощах", – додає Ігор Семиволос.
Але треба розуміти, що США не можуть одноосібно вирішити всі питання, які є на Близькому Сході і тому вони реалісти, які виконують мінімальне завдання – об'єднання країн Близького Сходу і не допустити там посилення впливу росії та Китаю, резюмує директор Центру близькосхідних досліджень.
Детальніше про підсумки візиту Джо Байдена на Близький Схід: дивіться відео