Водночас, викладена в розслідуванні інформація про видачу держвиконавцями довіреностей на доступ до їхніх винагород Мін'юстом на час прес-конференції не перевірялася.
На питання, чи цікавився міністр юстиції у держвиконавця Андрія Назаровця, чому той видав сторонній особі довіреність на зняття грошей з винагороди у 14 мільйонів гривень, Павло Петренко відповів: "Я не комунікую з виконавцями. Ми зараз проводимо, в тому числі і по вашому сюжету, додаткові перевірки. Ви отримаєте цікаву інформацію найближчими днями".
Коментуючи питання про те, чи з’ясував Петренко, хто такий Микола Лисенко, якому одразу кілька виконавців синхронно довіряли знімати кошти з власних винагород, міністр зазначив: "Що стосується приватних речей державних виконавців, то це питання до них, це їх приватне життя і не входить в компетенцію Міністерства юстиції".
Разом з тим, Павло Петренко неодноразово підкреслив, що за результатами "безпрецедентної перевірки" керівників держвиконавців на поліграфі, корупції у службі не виявлено.
Фактів, що хтось з керівництва центрального апарату чи обласних виконавчих служб вимагав винагороди або відкати зі своїх підлеглих для себе чи вимагав за вказівкою Міністерства юстиції, незалежними експертами-поліграфологами не зафіксовано. Для нас це принципово,
– сказав Петренко.
Перевірку розпочали після того, як 10 серпня під час підготовки сюжету Аліса Юрченко повідомила Павлу Петренку, що до редакції надходить інформація про 70%-ві "відкати" з винагород держвиконавців. За подальший місяць журналісти знайшли додаткові докази цій інформації у вигляді синхронно виданих виконавцями довіреностей на зняття їхніх винагород, а в Мін'юсті провели поліграф. Позитивні результати цих перевірок міністр вирішив оприлюднити одразу після виходу сюжету в ефір, не перевіривши додатково знайдену журналістами інформацію про довіреності.
Читайте також: Саботаж реформ: як екс-регіонали мертвою хваткою тримаються за місце мера Глухова
"Ми запропонували всім чинним керівникам, хто працює в системі, пройти поліграф. Я тоді вам обіцяв, що ми призначимо перевірку. Так ми і зробили, і ми її провели. Я можу зазначити одне: жодного анонімного чи персоніфікованого повідомлення з цього приводу до нас не надходило. Тільки надійде, ми запросимо журналістів, в тому числі і вас, щоб ви взяли участь в цьому. На сьогоднішній день ми маємо ті факти, які є доведеними", – завершив міністр, показуючи на стосу документів, в якій, за його словами, були результати позитивної перевірки керівництва держвиконавців на поліграфі.
Ані прізвищ опитаних на "детекторі брехні" співробітників, ані їхніх відповідей, ані прізвищ експертів-поліграфологів міністр юстиції на прес-конференції не озвучив. Однак підтвердив, що Сергій Крайчинський, тодішній керівник двох держвиконавців, згаданих в розслідуванні "Наших грошей", перевірку на поліграфі не проходив, бо звільнився з міністерства.
Повний випуск резонансного розслідування програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" дивіться тут.
Раніше "Наші гроші" з’ясували, що перед тим, як отримати багатомільйонні винагороди, співробітники Департаменту державної виконавчої служби синхронно давали доступ до свого зарплатного рахунку маловідомій їм особі.