Про це він сказав на спільній прес-конференції з головою МЗС України Павлом Клімкіним, пише "Інтерфакс".
Читайте також: Путін заговорив про збереження транзиту газу через Україну попри "Північний потік-2"
Німецький міністр зазначив, що до будівництва «Північного потоку-2» залучені компанії з різних країн.
Ми не вважаємо ("Північний потік-2", – 24 канал) політичним проектом, до нього залучено багато європейських підприємства – не тільки з Німеччини,
– наголосив він.
Маас також стверджує, що німецька сторона готова надати допомогу Україні шляхом створення газового консорціуму.
"У нас зараз є шість фірм, які оголосили про готовність брати участь в консорціумі", – додав політик.
При цьому голова німецького МЗС додав, що російська сторона запевнила у продовженні транзиту через Україну.
До слова, зі свого боку, голова МЗС України заявив, що після побудови "Північного потоку-2" Росія організує серію провокацій, аби цілком припинити транзит газу через Україну. "Газпром" не буде дотримуватись європейських правил, таким чином посадивши Європу на"газову голку".
Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.