Ціну на землю наразі прогнозувати важко, але вона буде меншою, заявив міністр економіки Тимофій Милованов у прямому ефірі 24 каналу.

Важливо! Закон про землю: правки можуть розглядати 4 тижні

Милованов додав, що є всі шанси ухвалити законопроєкт 7 лютого. Для цього нардепам потрібно буде розглянути приблизно 4 тисячі правок. До слова, 6 лютого це зробити не вдалося, адже парламентарі від "Опозиційної платформи – За життя" блокували трибуну, а члени "Батьківщини" штовхалися з нардепами "Слуги народу". А ще на початку засідання парламенту лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко сіла на місці спікера Дмитра Разумкова і не пропускала його на робоче місце.

Це може зайняти кілька днів, але парламент працюватиме. Я думаю, що не потрібно нічим перейматися, усе буде добре. Сьогодні було трохи телебачення, таке шоу для всіх. Вони показали свою позицію. Думаю, що на третій день усі стомляться і все буде добре,
– сказав Милованов.

Депутати влаштували сутички в Раді: відео 24 каналу

Він підсумував, що законопроєкт зараз у гарному стані, а два питання, які найбільше турбували іноземців, вирішили. Мовиться про продаж землі іноземцям та встановлення обмеження на продаж землі в одні руки.

Головні правки, які внесли в законопроєкт про ринок землі:

  • Купувати землю матимуть право українські громадяни та юридичні особи, засновані лише громадянами України.
  • Іноземні громадяни матимуть право купувати землю тільки після проведення референдуму щодо відповідного питання.
  • Обмеження концентрації землі в одних руках – на рівні 10 тисяч гектарів. У попередній версії законопроєкту цей показник становив 200 тисяч гектарів.
  • Банки також можуть володіти землею. Але тільки тією, яку фермери внесли як заставу за кредит.
  • Купувати землю можна буде тільки у безготівковій формі і покупець повинен мати документи, які підтверджують походження коштів.
  • Вартість землі до 2030 року має бути не нижчою за її нормативно-грошову оцінку.

Довідка: документ скасовує заборону на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення. Якщо законопроєкт підтримають, то купувати землю зможуть вже з 1 жовтня 2020 року.


У яких країнах заборонено продавати землі сільськогосподарського призначення / Інфографіка 24 каналу