Міністерство оборони України назвало помилковою інформацію про ціни на папки, що поширюють деякі медіа. З приводу цього оборонне відомство зробило роз'яснення.

Читайте також Іноземний постачальник поверне Міноборони 400 мільйонів гривень за бронежилети і шоломи

Як Міноборони пояснило ціни на обкладинки

У жовтні 2023 року оборонне відомство оголосило тендер на закупівлю обкладинок для особових справ військових. Пізніше деякі ЗМІ написали, що Міноборони могло замовити 7 тисяч обкладинок за 20 мільйонів гривень. Відомство цю інформацію називає помилковою.

Загальна очікувана вартість тендеру – понад 20 мільйонів гривень. Втім окремі користувачі поділили цю суму на кількість одиниць лише в першому лоті – 7 тисяч. Кількість обкладинок у лотах №2, №3 та №4 не врахували. Так і виникла неправдива ціна по 3 тисячі гривень за штуку,
– пояснюється у повідомленні.

У відомстві також зауважили, що торги за лотами №3 і №4 взагалі не відбулися через відсутність пропозицій і цей факт теж не був врахований.

У Міноборони заявили, що планувалося закупити понад 58 тисяч папок. Середня очікувана вартість такої обкладинки при такому розрахунку становила б 351 гривню. Потім внутрішня служба аудиту знайшла на ринку подібні товари за ще нижчими цінами. Тому після цього розпочали перевірку, яка унеможливлює підписання жодних контрактів щодо закупівлі, поки вона триває.

Інші новини про армію України

  • Нещодавно Міноборони провело розслідування та з'ясувало, що деякі військові незаконно отримали "бойові" виплати у розмірі 100 тисяч гривень. Адже вони перебували у тилу, а не виконували бойових завдань.
  • Так, суму 6,5 мільйона гривень загалом виплатили військовослужбовцям понтонно-мостової роти, що перебували у Київській області. Ще 60 мільйонів загалом отримали військові, що перебували у столичних пунктах постійної дислокації.
  • Нагадаємо, оборонне відомство спростило процедуру списування втраченого у бою майна. Тепер вона займає 2 тижні замість 6 місяців.
  • Як повідомлялося раніше, Міноборони ухвалило на постачання ЗСУ гелікоптери та мотоцикли. Мовиться про мотоцикли моделі KTM 450 ЕХС та вертольоти ВО 105 Е-4, що призначені для транспортування.