Навіть складно повірити, що ЗРК С-200 змогло перехопити літак на відстані 300 кілометрів від України. Таку думку 24 Каналу висловив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, додавши, що, ймовірно, для такого удару ракету модернізували.

До теми Несе смертоносну ракету: особливості Ту-22м3, який Україна збила над Ставропольським краєм

Як саме модернізували С-200

Оперативна, тобто реальна дальність ракети С-200, становить приблизно 250 кілометрів, технічна – 300 кілометрів. На більшій відстані вона просто впаде на землю. Але по наземних цілях нею ще можна керувати.

Ракету могли модернізувати, збільшивши потужність порохових прискорювачів – це такі 4 "мініракети", які підіймають та розганяють С-200. Якщо їх посилили, а це можливо, то так до зброї могли додати ще 50 – 70 кілометрів,
– розповів Роман Світан.

На такій відстані "головка" наведення напівактивна, тобто вона приймає сигнал від літака, який дає локатор стеження на землі. Загалом С-200 – це серйозна та велика система. Наприклад, якщо замінити "головку" з напів активної на активну, то тоді справді ракета могла знищити російський літак.

Але найголовніше, що судно знищене, один з членів екіпажу, ймовірно командир, – загинув, ще троє мають пошкодження, адже вони катапультувалися. Відомо, що катапультування відбувається за наказом командира літака. Першими це роблять штурмани, які сидять позаду, наступним – правий пілот, а вже потім – командир.

Відновити такий екіпаж – дуже довго. Навчити людей заново – довго й дорого, адже мовиться про важкий 100-тонний літак. Лише, щоб провести достатню кількість годин польоту в повітрі, знадобиться 50 тонн авіаційного керосину – це дуже дорого,
– наголосив льотчик-інструктор.

Збиття російського Ту-22: що відомо

  • Україна 19 квітня вперше збила стратегічний літак Ту-22 та дві крилаті ракети Х-22, які він запустив. Це сталося за 300 кілометрів від нашого кордону у Ставропольському краї Росії. Операція є роботою ГУР МО та Повітряних сил ЗСУ. Інший бомбардувальник, який летів слідом, розвернувся назад.
  • Очільник ГУР Кирило Буданов розповів, що операцію готували довго. Лише тиждень довелося чекати у засідці й "полювати" за літаком, поки він буде на потрібному рубежі. Буданов наголосив, що це вперше за час війни вдалося збити літак дальньої авіації. Ба більше, вперше знищено ракети Х-22, які називають практично невловимими.
  • Від атак ворога тепер менше страждатиме Одеська область та інші прифронтові міста. Адже росіяни обстрілювали їх саме з Ту-22М3, який несе ракети Х-22. Ця зброя надзвичайно швидка й потужна, але неточна. Нею було знищено дуже багато цивільних будівель.