Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".
Читайте також: Польська опозиція готує свою версію скандального "історичного" закону
6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті. Закон цей, нагадаємо, серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту. Це рішення Дуди викликало обурення у низці країн.
При цьому у самій Польщі, інформує "Німецька хвиля", значна частина соціуму вважає, що уряд партії "Право і справедливість" своїми діями наражає країну на серйозну дипломатичну кризу. "Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький намагається зменшити іміджеві втрати. Він поширив урядову заяву, в якій повідомив, що його країна не має наміру обмежувати дискусію щодо Голокосту. Саме тому наразі йдеться лише про "тимчасове послаблення наших відносин з Ізраїлем і США", – пише видання. Так само і польське МЗС заявило, що переконане в тому, що попри суперечливі інтерпретації, законодавчі новації не вплинуть на стратегічне партнерство Польщі та США".
Тим часом опонент чинного польського уряду, президент Європейської Ради Дональд Туск "в іронічному твіті закинув правлячій партії заслугу в поширенні історично неправильного терміну "польські табори" під час нинішньої дискусії. Таким чином, на думку Туска, "ПіС" завдала найбільшої шкоди іміджу Польщі", – зазначається у публікації "Німецької хвилі".
А лідер польської опозиції Гжегож Схетина ("Народна платформа") закликав президента Польщі Анджея Дуду накласти вето на суперечливий закон.
Ми втрачаємо добрих друзів, історія перетворюється на засіб політичної боротьби, антисемітські настрої зростають. Ми не повинні цього допустити!
– написав Схетина у Twitter.
Що ж до членів партії "Право і справедливість", то принаймні певна частина з них не розуміє закидів подібного штибу. "Ми засмучені і здивовані тим, що наша боротьба за правду, за гідність поляків сприймається та інтерпретується у такий спосіб", – заявляє голова Сенату і член "ПіС" Станіслав Карчевський.
Детальніше читайте у публікації: В одну Дуду: чому президент Польщі також проти "бандерівців"?
Що таке "антибандерівський" закон? Закон про Інститут національної пам'яті (в народі "антибандерівський закон") – це документ, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів. Порушникам у Польщі загрожуватиме штраф або тюремне ув'язнення. 26 січня закон прийняли у польському Сеймі, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда.