Про це після зустрічі з послом США в Польщі Полом Джонсом заявив у Сеймі лідер РО Гжегож Схетина, повідомляє Укрінформ.
Ми не залишаємо справу щодо цього закону і наслідків, які з нього випливатимуть. Ми ініціюватимемо зміни у найбільш критичних положеннях, які формують поганий образ польської історичної політики і всього того, що сталося у польському парламенті через цей закон, який затвердив президент,
– сказав Схетина.
За його словами, зміни до закону про Інститут національної пам’яті "викликають здивування у найкращих і найважливіших союзників (Польщі), зокрема американських політиків". При цьому Схетина нагадав, що американці пропонували і просили провести широкі консультації у зв'язку із наслідками, які може викликати цей закон.
Нагадаємо, Верхована Рада виступила із заявою у зв'язку із прийнятим у Польщі так званим "антибандерівским" законом. Народні депутати закликають польських колег повернутися до діалогу. За відповідну постанову проголосували 242 народні депутати Верховної Ради.
Як відомо, 26 січня Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. 1 лютого закон про "заборону бандерівської ідеології" ухвалив Сенат Польщі. На переконання президента України Петра Порошенка, історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон.