Про це заявила представниця Державного департаменту США Хізер Ноєрт, передає "Інтерфакс-Україна".
"Звичайно, ми про це знаємо про ці повідомлення. Це питання, яке ми сприймемо дуже серйозно, якщо такий випадок підтвердиться", – зауважила вона.
Читайте також: На "Південмаші" зробили заяву щодо українських двигунів у КНДР
За її словами, жодна країна не зробила більше, щоб стримати амбіції Північної Кореї, аніж США.
"Було багато резолюцій РБ ООН, і вони зобов'язують всі нації, включно з Україною, запобігати відправці стратегічно важливих технологій до КНДР. У минулому я знаю, що Україна запобігала відправці заборонених матеріалів до країн, які викликають у нас велике занепокоєння", – додала представниця Держдепу.
Крім того, Нойерт зауважила, що Сполучені Штати та України мають хороші, цільні взаємини.
Водночас дипломат наголосила, що не готова коментувати деталі, які з'явилися у ЗМІ щодо передачі Україною двигунів КНДР.
Нагадаємо, 14 серпня впливове американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетним питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень поширило припущення, що ракета МБР Hwasong-14, запущена в липні КНДР, була оснащена ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250.
Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство "Південмаш".
Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що український оборонний і авіакосмічний комплекси не поставляли зброї і військових технологій в Північну Корею.
Згодом стало відомо, що раніше два громадянина КНДР спробували викрасти дані про ракетні технології України та потрапили за ґрати.