Про це у коментарі сайту "24" розповів заступник голови Фонду держмайна Юрій Нікітін.

До Фірташа можна ставитися як завгодно, але він є громадянином України. Є рішення Стокгольмського арбітражу. Якби, умовно кажучи, глава держави публічно сказав, що ми не визнаємо цей борг, то це було б суттєвим ударом по інвестиційному клімату країни,
– наголосив чиновник.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж визнав дійсним борг ОПЗ перед Ostchem у 250 мільйонів доларів восени у 2016 року, однак про нього стало відомо лише через кілька місяців. Нікітін зізнається, що у держави немає інструментів, як змінити таке рішення суду, хоча спроби оскарження здійснювалися.

Читайте також: Кіт в дірявому мішку: що отримала держава, повернувши "Укртелеком"

Водночас, Нікітін переконаний, що ОПЗ може знайти покупця навіть за таких обставин. За його словами, через зниження ціни на ОПЗ, у інвестора з’явиться додатковий ресурс для того, щоби розібратися з боргами підприємства.

В уряді вирішили не перекидати цей борг на інші державні компанії. За останньою оцінкою, підприємство можна придбати за 200 мільйонів доларів. Орієнтована дата виставлення на продаж – березень-квітень 2017 року.

Чиновник також не виключає початку процедури "банкрутства" ОПЗ, якщо кредитор вимагатиме повернення коштів.

Наразі в Україні не передбачена чітка процедура банкрутства. В Україні вона називається відновленням платоспроможності боржників. Нікітін відзначає, що за таким сценарієм, держава все одно буде змушена погашати борг.

Як відомо, "Одеський припортовий завод" вчергове зупинив роботу у листопаді через несправність, згодом стало відомо, що компанія "ЕРУ", яка має реалізовувати продукцію підприємства, не знайшла ринку збуту.

До слова, у Фонді держмайна впевнені, що у 2018 році зможуть продати об’єктів на приватизацію на суму 22 мільярди гривень. Від попередніх років теперішня ситуація відрізняється тим, що тепер у ФМДУ є чіткий перелік об’єктів.