Про це у коментарі сайту "24" заявив заступник фонду Держмайна Юрій Нікітін.

Чиновник пояснив, що у 2018 році є усі перспективи залучити 22 мільярди гривень від приватизації, адже Фонд тепер може чітко назвати об'єкти, які, у випадку продажу, можуть скласти цю суму. Уряд відмовився від практики закладання у проект бюджету перебільшених сум на приватизацію.

Читайте також: Майбутні володарі держмайна: як приватизуватимуть тисячі підприємств

За словами Нікітіна, такими об'єктами будуть: акції Центренерго, орієнтована ціна, поки без остаточного висновку фінансового радника, має скласти від 4 до 5 мільярдів гривень. Потенційними покупцями чиновник бачить іноземні компанії, зокрема з Польщі. Українські бізнесмени не цікавляться цим об’єктом, вважає Нікітін.

Польский філіал компанії Ernst&Young, який переміг у конкурсі, і став фінансовим радником Фонду, з наступного року почне оцінку Центренерго. Йому на це знадобиться до 5 місяців і ще кілька місяців на підготовку та аукціони. Фонд хоче реалізувати об’єкт восени 2018 року.

Зокрема, йдеться про контрольні пакети акцій енергокомпаній "Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Хмельницькобленерго", "Миколаївобленерго".Також до цього переліку потраплять Обленерго, серед яких – "Одеське", "Сумське", та "Донбасенерго", де державна частка зараз складає 25%.

Нікітін наголошує, що у вартість об'єктів врахований RUB-тариф, який наразі ще не введений.

Читайте також: Кіт в дірявому мішку: що отримала держава, повернувши "Укртелеком"

Нікітін вважає, що цього тарифу не слід боятися споживачам, адже для них вартість комунального тарифу не обов’язково зросте. За його інформацією, на Дніпроенерго обраховували попереднє введення, і цифри говорять, що комунальний тариф для населення знизиться на 3%. Однак, це буде залежати від обсягу продажу електрики і розміру енергогенеруючих компаній у регіоні.

Крім цього, уряд та фонд планують продати Одеський припортовий завод (ОПЗ) за приблизно 200 мільйонів доларів (5,5 мільярда гривень). У цю суму, за словами чиновника, включена знижка, що пов’язана із підтвердженим Стокольмським судом боргом у 250 мільйонів доларів, перед структурами Дмитра Фірташа на поставки газу. В черговий раз ОПЗ планують виставити на продаж у березні-квітні 2018 року.

Сукупність вищеперерахованих об'єктів має скласти 22 мільярди гривень.

За підсумками 2017 року, Нікітін говорить, що Фонду вдалося продати об’єктів на 3,5 мільярди гривень. Він вважає, що такий показник є непоганим, зважаючи, що це третина від усіх об'єктів, які були виставлені на продаж у 2017 році.

Читайте також: Як українські чиновники створюють "прозору" систему приватизації держмайна