Про це заявив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, пише "Новое время".

Читайте також: Клімкін сказав, що може змусити Путіна піти з Донбасу вже у лютому

"Думаю, переваги, які вони отримали, увійшовши на Донбас, виявилися набагато нижчими за очікувані, а ось ціна цього кроку – досить висока. Кремль не очікував, що США та Європа будуть зберігати санкції так довго", – наголосив він.

За словами екс-посла, санкції є болючими для російської економіки, роблячи Крим і Донбас "дорогим задоволенням" для Росії.

Усі ці витрати явно перевищують вигоди, і це відкриває простір для переговорів. Тому я думаю і сподіваюся, що росіяни все-таки розглядають варіанти поступового виходу з Донбасу,
– зазначив дипломат.

Тейлор розповів, що, за його інформацією, ще минулого літа в оточенні Путіна обговорювалося, що залишатися на Донбасі – не найкраща ідея, і важливо якось поступово звідти виходити.

Також екс-посол США в Україні вважає, що Путін сподівався на нетривалу реакцію США та Євросоюзу через анексію Криму та бойові дії на Донбасі, як це було після війни у Грузії.

"Коли сталася війна у Грузії 2008 року, санкції щодо Росії були нетривалими. Цілком можливо, що, увійшовши до Криму і на Донбас, Путін сподівався отримати таку саму нетривалу реакцію", – сказав він.

Нагадаємо, у Росії більше не мають наміру брати участь у Спільному центрі контролю і координації (СЦКК). Відтак, російське міністерство оборони направило листа, в якому зазначається, що вони хочуть відкликати своїх офіцерів з Донбасу, які перебувають тут офіційно.