Про це повідомляє "Медиазона" з посиланням на заступника директора Федеральної служби виконання покарань Росії Валерія Максименка.

24 канал повідомляв, що Олег Сенцов заявив про припинення голодування через погрози про примусове годування в Росії.

Читайте також: Сенцов припинить голодування завтра, – адвокат політв’язня

"ФСВП нікого насильно годувати не буде. Тут можна тільки спрогнозувати розвиток ситуації: якби ми побачили, що стан здоров'я виходить з-під контролю, що він переходить в ту площину, коли ми не можемо нести відповідальність і давати гарантії за його здоров'я – в цьому випадку робиться все дуже просто. Людина, яка оголосила голодування, скеровується в лікарню цивільного профілю МОЗ РФ. І її годування там здійснюється відповідно до регламентних документів", – пояснив Максименко.

Він додав, що лікарня при колонії не обладнана реанімаційними палатами для примусового годування. За словами Максименка, Сенцову вперше розповіли про це "місяців зо 2 чи 3 тому", а сьогодні перед рішенням про припинення голодування йому про це спеціально не оголошували.

"Йому (Сенцову) просто пояснили, що ти все одно не вирішиш свої питання. Їх треба вирішувати іншими шляхами: адвокати, правозахисники, листи писати в різні інстанції. Це конструктивніше, ніж голодувати", – сказав заступник директора ФСВП.

Нагадаємо, вранці 5 жовтня російська влада повідомила про те, що Олег Сенцов припинив голодування. Мовляв, російські медики вмовили політв'язня та "підказали йому, що життя є важливішим". Згодом голова Ради з прав людини при президенті РФ Михайло Федотов заявив, що Сенцов підписав заяву про припинення голодування у присутності своїх адвокатів.

Українська омбудсмен Людмила Денісова підтвердила, що Сенцов припинив голодування. Проте адвокат політв’язня сповістив, що Сенцов припинить голосування у суботу, 6 жовтня.

За що в Росії засудили Олега Сенцова? Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.

Олег Сенцов припиняє голодування: дивіться відео

ОЛЕГ СЕНЦОВ ПРИПИНЯЄ ГОЛОДУВАННЯ: ОСТАННІ ПОДІЇ