Про це сайту "24" розповів директора Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Читайте також: Агент Кремля у Кабміні Єжов: що про нього відомо

Як зазначає політолог, в силу об’єктивних і суб’єктивних причин у різних гілках української влади багато як агентів впливу Росії, так і агентів, які безпосередньо працюють на ФСБ. І тут питання до українських спецслужб, в першу чергу, до контррозвідки, яка має працювати краще. За словами Бали, українці так і не побачили реформування СБУ. Багато говорили про люстрацію чиновників, але про люстрацію в СБУ ніхто не чув.

При цьому, зауважує експерт, в ситуації з виявленням агента Кремля в Кабміні є одне велике "але", до чого всі апелюють, називаючи прізвище представника України в Тристоронній контактній групі в Мінську Медведчука – кума Путіна.

Медведчук наближений до президента країни-агресора РФ, який був головним у прийнятті рішень щодо анексії Криму і розв’язання війни на Донбасі, що призвело до загибелі 10 тисяч українських громадян. Медведчук фактично відстоює позицію Росії в Україні, і от цей нонсенс демотивує багатьох людей,
– вважає Віталій Бала.

Читайте також: З'явилися нові дані про агента Кремля у Кабміні Єжова

Тому, на переконання фахівця, треба не боротися із наслідками появи агентів Кремля, а вирішити дві ключові проблеми: перекрити їм фінансування, і провести люстрацію в спецслужбах, щоб туди прийшли люди, які знають, хто є агентом впливу іноземних спецслужб, і зможуть з ними боротися.

Водночас, на думку Віталія Бали, неправильно, що роботу правоохоронних органів часто показують по телебаченню.

"Намагання боротися зі злочинністю і корупціонерами стало піар-складовою всіх правоохоронних структур. Такі публічні дії можна робити після того, як буде конкретний результат. Вже є багато прикладів публічних затримань високопосадовців, які не призвели до конкретних результатів. Від цієї тактики треба відмовлятися", – зазначає політолог.

Читайте також: Скільки агентів Кремля може бути в українській владі: думка екс-глави СБУ

Також, вважає Віталій Бала, це затримання вже заплямувало репутацію прем’єра Гройсмана. І всі пригадують приклад успішного канцлера Німеччини в 70-х роках – Віллі Брандта, в секретаріаті якого викрили агента "Штазі". І канцлер пішов у відставку. Але, за словами експерта, це питання політичної еліти і культури, які у нас відсутні.

Якщо Гройсман піде у відставку після затримання його працівника, якого підозрюють і співпраці з ФСБ, то він буде першим, хто започаткує розвиток політичної культури в Україні, і йому можна буде плескати в долоні. Та навряд чи він це зробить,
– зауважив Віталій Бала.

Нагадаємо, 20 грудня співробітники Служби безпеки викрили чиновника секретаріату Кабміну, якого завербували російські спецслужби під час його довготривалого відрядження за кордоном. Згодом з'ясувалося, що це Станіслав Єжов, який на посаді заступника керівника протоколу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана відповідав, зокрема, за переклад зустрічей з іноземними делегаціями.