Заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов розповів 24 Каналу, що зараз окупанти намагаються ліквідувати наслідки удару по аеродрому.

До теми Могли уразити вертольоти росіян у Бердянську: що відомо про ракети ATACMS, які отримала Україна

Складний вибір для росіян

Одразу після влучання ATACMS по аеродрому в Бердянську росіяни встановили блок-пости. Вони зупиняли автомобілі та перевіряли їх. Проводили обшуки у місцевого населення, перевіряли телефони.

Росіяни шукали, хто ж навів на аеродром ракети. Хоча були десятки супутникових знімків, на яких були чітко видно кількість російських гелікоптерів, де вони дислокуються. Жодних проблем не було, щоб їх виявити.

Гелікоптери з різними ступенями ушкодження, окупанти повивозили на ремонт у бік Маріуполя. Під якимось мостом вони "дуже вдало" застрягли. Це ж росіяни, вони не можуть організувати щось нормально. А вцілілі гелікоптери потягнули в Крим,
– пояснив заступник голови Бердянської районної ради.

Сьогодні окупанти постають перед складним вибором, за словами Дудукалова, розміщувати на аеродромі техніку чи намалювати її.

"Після удару ATACMS контингент росіян залишився на аеродромі в Бердянську. Зрозуміло, що це для них тил. І вони його активно використовують, тому що немає куди їм далі відступати – далі море. І ATACMS будуть їх продовжувати діставати. Вони це чудово розуміють", – наголосив Віктор Дудукалов.

ATACMS

Основні характеристики ATACMS / Інфографіка 24 Каналу

Більше про удари ATACMS по окупованих територіях

  • В Бердянську 17 жовтня місцеві жителі почули потужні вибухи – в районі аеропорту. Пізніше стало відомо, що влучання відбулось ракетами ATACMS, які Україні надали США.
  • Внаслідок удару росіяни зазнали значних втрат в авіаційній техніці. Зокрема ймовірно було знищено 7 гелікоптерів Ка-52 "Алігатор" та 2 вертольоти Мі-8. Також виявились пошкодженими 15 ворожих вертольотів – 8 Ка-52 та 7 Мі-8.
  • Володимир Зеленський підтвердив, що по Бердянську був завданий удар саме ракетами ATACMS. Також він подякував США за надання цих ракет. А глава МЗС України Дмитро Кулеба запевнив, що ATACMS буде отримувати на постійній основі.