Важливо також звернути увагу на те, що постраждав не лише експорт нафти, але й скрапленого газу. Про його важливість 24 Каналу розповів Олег Пендзин – виконавчий директор Економічного дискусійного клубу. Він також додав, що після атак на російські військові об'єкти, ціни на нафтопродукти на внутрішньому ринку Росії значно зросли.

Дивіться також Нова військова стратегія України вражає Росію у "хворі місця", – The Spectator

Удари по Росії та їхні наслідки

У виданні Bloomberg окреслили, як удари по нафтобазах Росії та ще низка факторів вже призвели до серйозних проблеми з експортом російської нафти. За даними журналістів, експортні поставки нафти впали до мінімуму майже за два місяці.

Прильоти активно збільшують страховий платіж за захід танкерів до терміналів. Це однозначно погіршує фінансово-економічні розрахунки з продажу нафти. Ситуація на світовому ринку трохи невизначена, але важливішим у цьому питанні, на мою думку, є не ринок, а удар по підприємству, яке переробляє скраплений газ,
– зазначив Олег Пендзин.

Нагадаємо, 21 січня дрони СБУ поцілили в нафтовий термінал "Усть-Луга Ойл". Це важливо з тієї причини, що Європа ввела ембарго на російську танкерну нафту. Натомість у світі не ввели жодних санкційних обмежень на російський скраплений природний газ.

Щобільше, як тільки ввели ембарго на російські енергопродукти, загальний обсяг продажу російського СПГ в Європу збільшився. Росіяни продають 18 мільйонів тонн СПГ, за що заробляють близько мільярда доларів на місяць.

"Підприємство біля Санкт-Петербурга виробляло і продавало в Росію 7 мільйонів тонн СПГ на рік. Є інформація, що його не відновлять ще пів року чи більше. Це серйозно б'є по обсягах продажу скрапленого газу в Євросоюз та однозначно зменшує можливості внутрішнього виробництва", – підкреслив Пендзин.

Хоч варто зазначити, що у Росії виробляють близько 38 мільйонів тонн СПГ. Але ті 7 мільйонів, які найближчими місяцями не зможе продавати країна-агресор, є визначальними.

Чи встановлять нові обмеження

Варто звернути увагу, що нещодавно Польща та країни Балтії запропонували ввести заборону на імпорт скрапленого природного газу з Росії та російського алюмінію.

Однак, наприклад, економіст вважає, що інтереси країн Європи будуть вищими і таку пропозицію, щодо обмежень на російський СПГ, відхилять.

Я так розумію, що українські спецслужби вводять санкційні обмеження своїми рішеннями, не чекаючи прийняття санкції з боку Європи. Вони просто знищують об'єкти, які забезпечують постачання цього скрапленого газу в Євросоюз,
– наголосив Пензин.

Додамо, що пропозиції Польщі та країн Балтії мають обговорити на перемовинах щодо 13-го пакета санкцій ЄС проти Росії, який готують до 24 лютого – другої річниці російського вторгнення в Україну.

Систематичні удари по Росії

  • В ніч на 21 січня безпілотники вдарили по морському порту у Ленінградській області. Найбільше постраждав нафтовий термінал російської компанії "Новатек". За даними ЗМІ, внаслідок удару термінал призупинить свою роботу на невизначений термін. Може мовитись про тижні, а може і про місяці.
  • У Bloomberg наголосили, що удари дронами по портах у Балтійському морі становлять загрозу для ключового російського маршруту, яким вони експортують нафту. Журналісти зауважили, що це такі атаки можуть свідчити про відкриття "нового фронту" на російсько-українській війні.
  • Для росіян останні дні були доволі неспокійними. Вночі 25 січня вибухи пролунали на нафтопереробному заводі у російському місті Туапсе, що недалеко від Сочі. Джерела 24 Каналу підтвердили, що це була робота СБУ – саме їхні безпілотники влучили у ціль.