Адже це можливість контролю за великим трафіком вантажів у Червоному морі. Це 24 Каналу зауважив ексспівробітник СБУ Іван Ступак.
Читайте також Іран поставив Росії нові авіабомби для ударів по Україні: у Bild розкрили деталі
Які цілі переслідують окупанти
Іван Ступак зазначив, що Росія має на меті розмістити свою базу військово-морських сил у цьому регіоні. Це Червоне море, де є можливість контролювати великий трафік вантажів, які йдуть з Азії, Близького Сходу, через Чорне море в Середземне море і далі до країн Західної Європи і навпаки.
Не забуваймо, що на цій ділянці під водою перебуває велика кількість кабелів оптоволоконних, інтернет. Це дуже великий хаб, дуже великий вузол. Росіяни мають на меті встановити там контроль, свою базу, свої кораблі з крилатими ракетами, катери, патрулювання,
– пояснив він.
Також росіяни шукають зброю по всьому світу. Зокрема, старе радянське озброєння, яке раніше постачалося країнам Африки. ПАР має можливість виготовляти радянські зразки озброєння, снаряди різноманітних калібрів. Це також може потім не прямими шляхами, а опосередкованими постачатися до Росії.
Росія може підписати угоду з Суданом: що відомо
- Аналітики ISW написали, що Кремль планує підписати угоду зі Збройними силами Судану щодо обміну зброєю для свого логістичного хабу в Порт-Судані на Червоному морі.
- Помічник головнокомандувача ЗСС Ясір Аль-Атта описав запланований російський центр як "не зовсім військову базу". Російські воєнкори писали, що ЗСС змогли повернути собі кілька районів Хартума завдяки поставкам іранських безпілотників.
- Зазначається, що Росія, ймовірно, змінить сторону підтримки у громадянській війні в Судані, щоб підтримати ЗСС і створити свою військово-морську базу в Червоному морі. Військові аналітики вважають, що російська підтримка Збройних сил Судану принесла б велику користь Ірану.